فیلم «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف که محصول مشترک ایران و فرانسه است به زودی در فرانسه اکران می شود.

پایگاه خبری تئاتر: اسماعیل منصف کارگردان فیلم «زغال» که این روزها در گروه «هنر و تجربه» در حال اکران است، گفت: فیلم «زغال» به تهیه کنندگی اتیین دوریکو، نادر تکمیل همایون و نسیم محمودی که محصول مشترک ایران و فرانسه است به زودی در فرانسه اکران می شود.

این کارگردان بیان کرد: حدود پنج سال پیش یک تهیه کننده فرانسوی به اسم اتیین دوریکو با من تماس گرفت و گفت فیلم های کوتاه من را دیده است و از من خواست با هم همکاری کنیم و یک فیلم سینمایی بلند بسازیم.

کارگردان فیلم کوتاه «آغلا» افزود: من طرح فیلم «زغال» را دادم و در نهایت پروژه این کار شکل گرفت. این را هم باید بگویم که من سه فیلم کوتاه در همین فضا از سال های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۴ کار کردم ولی «زغال» برایم قابل اهمیت بود زیرا می خواستم در این فیلم پروسه تحقیر شدن انسان ها را نشان دهم زیرا تحقیر در نهایت انسان را وادار به انتقام می کند.

منصف اظهار کرد: دلیل اینکه زبان این فیلم را ترکی انتخاب کردم این بود که فیلم درباره ترک ها و فرهنگ آنها بود و لزومی نمی دیدم فیلم را با حال و هوای ترکی ولی به زبان فارسی بسازم.

کارگردان فیلم کوتاه «زیر پرچم» تاکید کرد: استقبال مخاطبان در تبریز و اردبیل خیلی خوب بوده است و بیشترین بیننده را در تبریز داشتیم.

وی در پایان گفت: تهران شهر بزرگی است و فکر می کنم این فیلم مانند فیلم های دیگر زمان می برد تا دیده و مطرح شود.

  • نویسنده :
  • منبع :