جان فاورو کارگردان فیلم سینمایی «مرد آهنی» و «شیرشاه» به انتقاد‌های اخیر به فیلم‌های مارول واکنش جالبی نشان داد.

پایگاه خبری تئاتر: جان فاورو کارگردان فیلم‌های سینمایی «مرد آهنی» و «مرد آهنی ۲» از دنیای مارول، می‌گوید که کارگردان‌هایی شبیه مارتین اسکورسیزی و فرانسیس فورد کاپولا باید برای انتقاد از مارول و فیلم‌های ابرقهرمانی آزاد باشند.

او طی مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی گفت: این دو نفر قهرمان من هستند و آن‌ها این حق را دارند که نظرات خود را بیان کنند. اگر آن‌ها راه را هموار نمی‌کردند، الان من جایی که هستم، نبودم. آنها به عنوان یک منبع الهام بخش فعالیت کرده اند و هر نظری که دوست داشته باشند، می‌توانند بیان کنند.

گفتنی است مارتین اسکورسیزی در مصاحبه‌ای با مجله امپایر گفته بود که تلاش‌های او برای تماشای فیلم‌های مارول نا موفق بوده است. او همچنین گفته بود که این فیلم‌ها سینما نیستند. این صحبت‌ها باعث اختلافی بین طرفدارن فیلم‌های اقتباسی از کتاب‌های مصور و طرفداران فیلم‌های روایتی (غیر مصور) شده بود. بعد از این موضوع نیز کاپولا از اسکورسیزی حمایت کرد و گفت به نظرش فیلم‌های مارول نفرت انگیز هستند.

رابرت جونیرو، جیمز گان، ناتالی پورتمن به همراه چندین کارگردان و بازیگر دیگر به صحبت‌های آن‌ها واکنش نشان داده بودند. تاکنون واکنش فاورو که به نوعی استقبال از انتقاد آنهاست، عجیب‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود.