دبیرخانه دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی با صدور اطلاعیه ای از تمدید مهلت ارسال اثر به بخش مسابقه مقالات رادی شناسی خبر داد.

پایگاه خبری تئاتر: دبیرخانه دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که مهلت ارسال چکیده مقالات برای حضور در بخش مسابقه مقالات رادی شناسی تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸ تمدید شد و لازم است متقاضیان در فرصت باقیمانده نسبت به تکمیل و ارسال مدارک برای حضور در این بخش اقدام کنند.

دبیرخانه جشنواره از متقاضیان درخواست کرد تا در فرصت باقیمانده سه نسخه از چکیده مقاله پژوهشی خود را به همراه یک قطعه عکس و خلاصه سوابق پژوهشی خود حداکثر در ۱۰۰ کلمه را ضمیمه فرم تکمیل شده تقاضای حضور در این بخش به پست الکترونیکی دبیرخانه جشنواره به آدرس festivailraditheater@gmail.com ارسال کنند.

بخش مقالات رادی شناسی دومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی برگزار خواهدشد. پژوهشگران علاقه مند سراسر کشور می توانند متقاضی حضور در این بخش جشنواره باشند. همچنین نسخه کامل مقالات انتخاب شده در مرحله نخست نیز می بایست در قالب ورد و پاورپوینت حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ به دبیرخانه جشنواره تحویل شود.

موضوعات و عناوین بخش مسابقه مقالات رادی شناسی عبارتند از:

۱- توجه به ارزش های نهاد خانواده در آثار اکبر رادی

۲- مفهوم شهر و شهرنشینی و حقوق شهروندی در آثار استاد اکبر رادی

۳- روایت شناسی در آثار استاد اکبر رادی

۴- بررسی آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی

۵- رهیافت ها و الگوها در دراماتورژی آثار استاد اکبر رادی

۶- شیوه های کارگردانی نمایشنامه های استاد اکبر رادی

۷- گرته برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار استاد اکبر رادی

۸- بررسی تطبیقی نمایش نامه ‏های استاد اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان

دومین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، شورای اسلامی شهر تهران، فرهنگسرای سرو و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش) از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار می شود.