برنامه‌ی سینمایی «هفت» به بیانیه اخیر سازمان سینمایی مبنی بر غیرواقعی بودن صحبت های مهمانان و کارشناسان در دو قسمت اخیر برنامه در قبال اکران فیلم سینمایی «خانه پدری» واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تئاتر: جوابیه این برنامه به بیانیه اخیر سازمان سینمایی به شرح زیر است:

«برنامه سینمایی هفت از ابتدای فعالیت و در دوره‌های مختلف به دنبال احقاق حقوق هنرمندان و سینماگران و شفاف‌سازی در حوزه سینما بوده و هست و همیشه تلاش کرده جانب عدالت را پیش گیرد.

سازمان سینمایی در پی برگزاری میزگردهای برنامه «هفت» در مورد اکران و لغو اکران فیلم «خانه پدری» با انتشار بیانیه‌ای ضمن ادعای غیر واقعی بودن صحبت‌های مهمانان و کارشناسان در دو قسمت اخیر برنامه، موضع و سیاست سازمان در مورد نحوه اکران فیلم سینمایی خانه پدری را اعلام کرده است.

حال آنکه تمام صحبت‌های انجام شده با حضور کارشناسان در برنامه هفت طبق مستندات بوده و بعد از برنامه هم طی اخبار منتشر شده در رسانه ها مشخص شد، اکران خانه پدری با دستور مستقیم جناب دکتر انتظامی رئیس محترم سازمان سینمایی بوده است. این موضوع دلیلی بر واقعی بودن صحبت‌هایی است که در برنامه هفت مطرح شد و نادرست نبوده است.

از آنجا که جناب دکتر انتظامی از ابتدای حضور خود در سازمان سینمایی با شعار شفافیت و شفاف سازی در تمام امور حرکت کرده اند، پس چه پسندیده است که برای این شفافیت‌ها بدون احتیاج به انتشار بیانیه در برنامه رسمی به صورت زنده حاضر شده به بیان تمام‌ نکات بپردازند. همچنین همانطور که تاکنون نیز برنامه هفت خواستار و پذیرای حضور مدیران سازمان سینمائی به جهت طرح مواضع، ارائه گزارش عملکرد و شفاف سازی آن بوده، باز هم از این طریق اعلام می شود که پذیرای حضور مدیران سازمان سینمایی در همه حوزه‌های تخصصی و از جمله ابهامات اخیر بوجود آمده هستیم.

به امید روزی که تمام نهادها و ارکان فرهنگی در کنار هم نه در مقابل هم، در راستای اعتلای فرهنگ و هنر کشورمان بدون وجود هیچ مشکلی ثابت قدم و استوار باشند تا فرهنگ و هنر این مرز و بوم درخشان‌تر از همیشه در جهان بدرخشد.»