بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در دومین روز با اجرای ۱۳ نمایش، میزبان علاقمندان به تئاتر است.

پایگاه خبری تئاتر: امروز جمعه ۱۷ آبان‌ماه همزمان با دومین روز از جشنواره، ۱۳ اثر نمایشی در بخش‌های خردسال، کودک، بین‌الملل، خیابانی و دانش‌آموزی به روی صحنه می‌رود.

مجتمع بوعلی‌سینا در دو سانس ۱۵ و ۱۷:۴۵ در بخش بین‌الملل میزبان هنرمندان نمایش «شنل قرمزی» از کشور ایتالیا به کارگردانی لوانا جرامگنا به مدت ۵۰ دقیقه در سالن اصلی و در بخش خردسال میزبان هنرمندان نمایش «حیاط خانه ما» به نویسندگی و کارگردانی وحید خسروی از تهران به مدت ۲۰ دقیقه در پلاتو عبادی است.
خوان کروز براکامونته از آرژانتین نمایش «سیرک ماندراگورا» را در بخش بین‌الملل به مدت ۶۰ دقیقه و در دو سانس ۱۵ و ۱۷:۴۵ در سالن اصلی مجتمع شهید آوینی به روی صحنه می‌برد.
«مبارک و قالیچه پرنده» عنوان نمایشی در بخش کودک است که به نویسندگی و کارگردانی حامد زحمتکش از تهران در سه سانس ۱۰:۳۰ صبح، ۱۵ و ۱۷:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در پلاتو مجتمع شهید آوینی اجرا می‌شود.
نمایش «بالتازار» به نویسندگی و کارگردانی محسن پورقاسمی از همدان در بخش کودک، امروز در سه سانس ۱۰:۳۰ صبح، ۱۵ و ۱۷:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه در تالار فجر به روی صحنه می‌رود.
محل اجرای نمایش دانش‌آموزی «دروغ بزرگ روز یازدهم» به نویسندگی حمزه اقبالی و کارگردانی مرتضی عقیقی از قم، تالار مهدیه است که در ۳۵ دقیقه و دو سانس ۱۵ و ۱۷:۳۰ از علاقمندان به تئاتر میزبانی می‌کند.
نمایش خردسال «دنیای رنگی‌رنگی» به نویسندگی و کارگردانی سمیه منجم از لاهیجان به مدت ۲۰ دقیقه در سالن آمفی‌تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و در دو سانس ۱۵ و ۱۷:۳۰ اجرا می‌شود.
در بخش خیابانی، رضا سالاروند از لرستان نمایش «نقالی رستم و کک کهزاد» را به مدت ۱۵ دقیقه در ساعت ۱۵:۳۰  در محوطه مجتمع فرهنگی، هنری بوعلی‌سینا کارگردانی می‌کند.
کودکان و نوجوانان می‌توانند برای دیدن نمایش ۲۰ دقیقه‌ای « مرغ، درخت، گل» در بخش خیابانی به کارگردانی غلامرضا محمدی از مشهد، ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه مجتمع بوعلی‌سینا حضور یابند.
محوطه مجتمع شهید آوینی نیز در ساعت ۱۵:۳۰ برای نمایش خیابانی «نقالی بیژن و منیژه» به کارگردانی مرجان حسین نشتایی از مازندران به مدت ۱۳ دقیقه و در ساعت ۱۶:۳۰ برای نمایش ۳۰ دقیقه‌ای «آینده مال بچه‌هاست» به کارگردانی هیام احمدی از اصفهان، میزبان تماشاچیان است.
دو نمایش «اوکسی در جزیره بدنستان» به کارگردانی نسا بخشی از همدان به مدت ۲۲ دقیقه و «وقتی هفت سالم بود» به کارگردانی مهدی حبیبی از تهران به مدت ۳۰ دقیقه به ترتیب در ساعت ۱۵:۳۰ و ۱۶:۳۰ در پارک کودک همدان اجرا می‌شود.
علاقمندان به تئاتر می‌توانند برای خرید اینترنتی بلیت نمایش‌های سالنی مورد نظر خود در ساعات بعدازظهر به سایت https://www.tiwall.com  مراجعه کنند. 

 
بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران برگزار می‌شود.