سیامک زمردی مطلق به عنوان مدیر و آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری به عنوان اعضای هیات داوری مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند

پایگاه خبری تئاتر: دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر خبر داد طی حکمی از سوی نادر برهانی مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سیامک زمردی مطلق مدیریت مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر این رویداد هنرهای نمایشی را برعهده گرفت.

سیامک زمردی مطلق متولد 1337 در تهران است و عکاسی تئاتر را با نمایش «مده‌آ» به کارگردانی قطب‌الدین صادقی در سال 1367 آغاز کرده است. وی تاکنون عضو هیأت مؤسس و رییس هیأت مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر، عکاس برگزیده سه دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال‌های 1381، 1382و 1389، برگزیده پنجمین جشن خانه سینما برای عکاسی فیلم «بچه‌های نفت» بوده و نمایشگاه انفرادی «صد عکس تئاتر ایران (گالری مان هنرنو)» در سال 1383 را برگزار و جوایز معتبر داخلی و بین‌المللی کسب کرده است.

همچنین آتیلا پسیانی، سیف‌الله صمدیان و محمود کلاری نیز به عنوان اعضای هیأت داوران مسابقه و نمایشگاه عکس سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

آتیلا پسیانی متولد 1336 در تهران، بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون است. بازی در بیش از 75 فیلم سینمایی، بیش از 60 اثر تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی و بیش از 40 اثر نمایشی و کسب جوایز متعدد و داوری در جشنواره‌های مختلف در کارنامه کاری این هنرمند است.

سیف‌الله صمدیان متولد 1332 در ارومیه، عکاس، فیلمساز و فیلمبردار است. وی فیلمبرداری برخی از آثار زنده یاد عباس کیارستمی، بنیانگذاری و دبیری جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از سال 1383 تاکنون، تدریس عکاسی در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های مختلف، برگزاری نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، داوری در جشنواره‌های معتبر ملی و بین‌المللی و... را در کارنامه حرفه‌ای خود به ثبت رسانده است.

محمود کلاری متولد 1330 در تهران عکاس، مدیر فیلمبرداری، بازیگر و کارگردان ایرانی است. او دوره تخصصی شناخت و تکنیک عکاسی را در نیویورک گذرانده و در آژانس بین‌المللی عکس خبری سیگما در پاریس عکاسی کرده‌ است. کلاری در سال 1359 یکی از 15 عکاس برتر سال توسط مجله تایم شناخته شد. فیلمبرداری بیش از 80 اثر سینمایی از جمله «جدایی نادر از سیمین»، «ماهی و گربه»، «از کرخه تا راین»، «مادر»، «خانه‌ای روی آب»، «مدرسه موش‌ها» و...، تندیس یک عمر دستاورد هنری از جشنواره دوبلین در ایرلند، بزرگداشت از سوی انجمن فیلمبرداران فرانسه آی اف سی و دریافت تندیس کم فلکس، بزرگداشته شدن در جشنواره سه قاره نانت و کسب جوایز معتبر و متعدد ملی و بین‌المللی و داوری در آنها از دیگر افتخارات کارنامه کاری این هنرمند است.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند 10 تا 20 بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود

  • نویسنده :
  • منبع :