مراسم دیدار با عوامل مستند «اعتراض وارد نیست» به کارگردانی فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان برگزار شد.

پایگاه خبری تئاتر: مراسم اکران افتتاحیه مستند «اعتراض وارد نیست» با حضور عوامل و دست‌اندرکاران فیلم در موزه سینما برگزار شد.

 تعدادی از چهره‌های هنری، فرهنگی چون رخشان بنی‌اعتماد، گلی امامی، فرشته حسینی، آنا نعمتی، بیوک میرزایی، آزاده موسوی، فرحناز شریفی، غزاله سلطانی، سیامک دل‌زنده، علی قلی‌پور، حمیدرضا پژمان، ارکیده درودی، فرهاد مدیری و بهداد آوند امینی حضور داشتند. همچنین چهره های ورزش تنیس مانند جهانبخش سوری، محمد خلیل‌پور، عبدالله آقایی، حسن خیلتاش، نمایندگانی از سفارت لهستان، سوئد، مدیر مدرسه سفارت آلمان در تهران، فعالان حوزه ی مهاجران افغان ازجمله میهمان حاضر در این اکران بودند.

فرناز جورابچیان یکی از ۲ کارگردان این مستند در این مراسم گفت: ما زمانی که ساخت این فیلم را شروع کردیم، آگاهی کمی نسبت به مهاجرین افغان در ایران داشتیم، با اینکه در فضای ورزشی خیلی خوب بچه‌ها را می‌شناختیم. از آنجایی که پروسه ساخت یک فیلم مستند پروسه قریبی است در مدت زمان تحقیق و پژوهش و طی ساخت این فیلم که ۳ سال طول کشید، ما به شناخت دقیق تر و بیشتری نسبت به مهاجرین افغان رسیدیم. خیلی چیزها یاد گرفتیم. یاد گرفتیم بدون پیش داوری صدایشان را بشنویم.

محمدرضا جورابچیان، دیگر کارگردان مستند بیان کرد: این شب استثنایی را فراموش نخواهم کرد. متشکرم از بهمن کیارستمی و آرش اسحاقی که اینجا نیستند، همچنین از دیگر عوامل فیلم که امشب حضور دارند نیز تشکر می‌کنم. خوشبختانه فضاهای فرهنگی ورزشی این اجازه را می‌دهند که ملت‌ها با رسوم و فرهنگ‌های مختلف در کنار هم قرار گیرند. فراموش نکنیم که زبان مشترک می‌تواند این همبستگی را فراتر ببرد و ما را به هم نزدیک‌تر کند.

«اعتراض وارد نیست» از ۱۲ آبان ماه اکران خود را در گروه سینمایی هنر  تجربه اغاز کرده است.