مقایسه «آن» و «دکتر اسلیپ» نشان می‌دهند که فیلم‌های اقتباسی از آثار «استیفن کینگ» حتما فروش خوبی را نخواهند داشت.

پایگاه خبری تئاتر: با رفتن به سمت پایان هفته از فروش دنباله فیلم «درخشش» انتظار می‌رود این فیلم تا 25 میلیون دلار فروش داشته باشد.

با توجه به تعطیلات این هفته در آمریکا به نظر می‌رسد که در این هفته رقابت تنگاتنگی در فروش به راه بیفتد. بزرگ‌ترین شوک فروش فیلم‌های سینمایی این هفته در هالیوود برای فیلم دنباله «درخشش» است که پیش‌بینی می‌شود بین 25 تا 30 میلیون دلار تا پایان هفته فروش خود را ادامه دهد. این فیلم درجه بزرگسال (18+) امتیازهای اصلی و مهمی را مانند نظرات مثبت منتقدین، برند استیفن کینگ، تولیدی وارنر براز و ساخته ترسناکی از کمپانی نیولاین را به رخ دیگر فیلم‌ها کشیده است.

با این اوصاف این فیلم فروش ابتدایی خود را با رقم 14 میلیون دلار آغاز کرد که در مقابل فیلم «میدوی» با فروش 17 میلیون دلار نتوانست آغاز بسیار خوبی داشته باشد. البته این به معنای برتری فیلم «میدوی» نیست زیرا این فیلم با بودجه 100 میلیون دلاری ساخته شده است و باید فروش بسیار بالایی داشته باشد.

وارنر در حال بررسی چرایی این فروش پایین برای این فیلم است. به‌نظر می‌رسد که این کمپانی از مشکلاتی در چند ماه اخیر خود رنج می‌برد. البته استثنائاتی مانند جوکر وجود دارد که توانسته است تا الان نزدیک 1 میلیارد دلار به‌دست آورد و همینطور فیلم «آن» که اقتباس دیگری از آثار «استیفن کینگ» است که فروش 460 میلیون دلاری را تجربه کرده است. جوکر به تنهایی با چرخش سود 600 میلیون دلاری خود تمام دیگر رقبای خودش مانند «دکتر اسلیپ» و  «The Goldfinch» را کنار بگذارد.

فیلم دیگر جدول یعنی «آخرین کریسمس» 11 میلیون و 600  هزار دلار از کمپانی یونیورسال، «آتش بازی» از پارامونت با 12 میلیون و 500 هزار دلار در حال رقابت‌اند.