یک مستند زندگینامه‌ای با تمرکز بر زندگی شارل آزناوور خواننده فقید ارمنی به زودی در سراسر جهان اکران می‌شود.

پایگاه خبری تئاتر: «آزناوور از نگاه شارل» نام مستندی زندگینامه‌ای است که با تمرکز بر خواننده مشهور فرانسوی ساخته شده است.

این فیلم که توسط مارک دی دومنیکو با روایت رومن دوریس ساخته شده توسط یک کمپانی فرانسوی توزیع می‌شود.

«آزناوور از نگاه شارل» پرتره‌ای صمیمی از خواننده افسانه‌ای فرانسوی را در طول زندگی طولانی و پربارش روایت می‌کند و در آن با مصاحبه‌هایی با برخی از دوستان مشهور وی، از جمله ادیت پیاف و فرانک سیناترا که هیچ یک در قید حیات نیستند زندگی وی بررسی می‌شود.

مستند آزناوور که به تازگی در اختتامیه جشنواره فیلم آنگولم دیده شد در تورنتو در بازار عرضه شد.

این فیلم از طریق «پولسار کانتنت» برای نمایش در کانادا، ایتالیا، آمریکای لاتین، برزیل، کشورهای بنلوکس، سوییس، بلغارستان، یوگسلاوی سابق، خاورمیانه و بالتیک فروخته شده است.

این خواننده که مسیر حرفه‌ای کاری خود را تحت نظر ادیت پیاف خواننده مشهور فرانسوی آغاز کرده بود با ری چارلز دوست بود و با فرانک سیناترا رفاقت داشت. وی در عین حال سفیر ارمنستان در سویس و همچنین نماینده دائم این کشور در سازمان ملل بود و در زمینه دیپلماسی بین‌المللی و اهداف انسان‌دوستانه فعالیت می‌کرد.

آزناوور در بیش از ۷۰ فیلم بازی کرده‌بود و چند  کتاب هم در کارنامه‌اش داشت.

این ترانه‌سرا، آهنگساز و خواننده بزرگ فرانسوی، یکم اکتبر سال پیش در ۹۴ سالگی چشم از جهان فروبست. وی بیش از ۱۴۰۰ ترانه به زبان‌های مختلف از جمله فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی، اسپانیایی، ارمنی، آلمانی و روسی خوانده و از محبوب‌ترین خوانندگان فرانسه بود.