فیلم سینمایی «شیرسنگی» ساخته مسعود جعفری جوزانی در موزه سینما نمایش داده می شود.

پایگاه خبری تئاتر: فیلم «شیرسنگی» با حضور مسعود جعفری جوزانی کارگردان، شمسی فضل الهی و بهزاد رحیم خانی بازیگران و سایر عوامل فیلم یکشنبه ۲۶ آبان ساعت ۱۷ در سالن فردوس موزه سینما نمایش داده خواهد شد.

این فیلم محصول سال ۱۳۶۵ است و نسخه باکیفیت آن توسط فیلمخانه ملی ایران در اختیار موزه سینما قرار داده شده است. در این فیلم بازیگرانی همچون زنده یاد عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، ولی‌الله شیراندامی، علیرضا شجاع‌نوری، اصغر همت، حمید جبلی، احمد هاشمی، شمسی فضل‌الهی، سوگند رحمانی، عطاءالله زاهد و بهزاد رحیم‌خانی نقش آفرینی کرده اند.

مسعود جعفری جوزانی در پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه و اسحاق خانزادی سیمرغ بهترین صداگذاری را برای «شیرسنگی» دریافت کرده اند.

همچنین علی نصیریان نیز در همین دوره نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود.

داستان فیلم از قتل مشکوک یک سرباز انگلیسی در کنار لوله‌های نفت مناطق بختیاری‌نشین شروع می‌شود و با انگشت اتهام به سوی «کوهیار» فرزند سرکرده طایفه که چادرنشین و گله دار هستند، ادامه می‌یابد و ... علاقه مندان برای حضور در نمایش و نقد و بررسی فیلم «شیرسنگی» می توانند از طریق آدرس تلگرامی Sabtenammuseum۱@ یا با شماره تلفن ۹-۲۲۷۰۵۰۰۵ داخلی صفر ثبت نام کنند.