با اهدای جایزه کرک داگلاس به مارتین اسکورسیزی در جشنواره فیلم سانتا باربارا، از این کارگردان تجلیل ‌شد.

پایگاه خبری تئاتر: جشنواره بین‌المللی فیلم سانتا باربارا شب پیش ۱۴ نوامبر برابر با ۲۳ آبان ماه با اهدای جایزه کرک داگلاس برای دستاوردهای سینمایی، از مارتین اسکورسیزی تجلیل کرد.

مارتین اسکورسیزی برای مجموعه درخشان آثارش، دیشب در جشنواره فیلم سانتا باربارا تجلیل شد.

وی در این مراسم با دریافت جایزه کرک داگلاس که برای دستاوردهای فوق‌العاده در سینما اهدا می شود، مورد قدردانی قرار گرفت.

در این مراسم لئوناردو دی‌کاپریو و آل پاچینو نیز حضور داشتند. کامرون داگلاس پسر مایکل داگلاس و نوه کرک داگلاس نیز از دیگر حضار بود.

در این مراسم جمع کوچک مهمانان روی فرش قرمز رفتند و نگاهی به بیش از ۵۰ سال سابقه فیلمسازی وی شد.

وی «خیابان‌های پایین شهر» را سال ۱۹۷۳ ساخت و در آن جامعه کوچک ایتالیایی‌های نیویورک را تصویر کرد که فیلم «پدرخوانده» پاسخی به آن شد.

او سال ۱۹۹۰ «دوستان خوب» را ساخت که شاهکاری در باره زندگی در حومه شهر بود و پاسخ امروز به آن «سوپرانوها» است و اکنون با ساخت «ایرلندی» که درامی درباره زندگی و مرگ است، نسخه دیگری از این فرهنگ را تصویر کرده است.

اگر اسکورسیزی هیچ کار دیگری جز این سه فیلم نساخته بود باز شایسته جایگاه ویژه در تاریخ سینما بود.

با این حال او فیلم‌های درخشان دیگری در کارنامه دارد که شامل «راننده تاکسی» در سال ۱۹۷۶، «عصر معصومیت» در سال ۱۹۹۳، «آخرین وسوسه مسیح» در سال ۱۹۸۸ و «تنگه وحشت» در سال ۱۹۹۱ می‌شود. «گاو خشمگین» در سال ۱۹۸۰ و «گرگ وال استریت» در سال ۲۰۱۳ از دیگر کارهای درخشان وی است.

مارتین اسکورسیزی برای «ایرلندی» یکی از امیدهای دریافت اسکار امسال است.

امسال چهاردهمین دوره اهدای جایزه کرک داگلاس بود. این جایزه از سال ۲۰۰۶ برای یک عمر دستاورد سینمایی به یک چهره موثر سینمایی اهدا می‌شود. هیو جکمن، جودی دنچ، وارن بیتی، جین فوندا، جسیکا لانگ، فارست ویتاکر، رابرت دنیرو، مایکل داگلاس، هریسون فورد، کوئنتین تارانتینو، اد هریس، جان تراولتا از دریافت کنندگان پیشین این جایزه هستند.

سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سانتا باربارا از ۱۵ تا ۲۵ ژانویه برگزار خواهد