با اعلام مت ریوز کارگردان فیلم سینمایی «بتمن»، جان تورتورو برای بازی در یک نقش منفی به جمع بازیگران این فیلم اضافه شد.

پایگاه خبری تئاتر: جان تورتورو به فیلم سینمایی «بتمن» محصولی از کمپانی برادران وارنر پیوست.

مت ریوز کارگردان این فیلم، در صفحه شخصی خود اعلام کرد که تورتورو نقش کارمینه فالکُن را که در دنیای دی سی از دشمن‌های شخصیت بتمن محسوب می‌شود و یکی از تبهکار‌های شهر گاتهام است، بازی می‌کند.

تام ویلکینسون پیش از این در فیلم سینمایی «بتمن آغاز می‌کند» به کارگردانی کریستوفر نولان، نقش فالکُن را ایفا کرده بود. به این ترتیب او به جمع بازیگرانی مثل زوئه کراویتز برای نقش «کت وومن»، پاول دانو برای نقش «ریدلر»، کالین فارل برای نقش «پنگوئن»، جفری رایت برای نقش «کمیسر گوردون» و اندی سرکیس برای نقش «آلفرد» اضافه شد.

بازیگر جدید بتمن نیز که اولین نقش آفرینی خود در این لباس را تجربه می‌کند، رابرت پتینسون است. گفته می‌شود مرحله پیش تولید محصول مشترک برادران وارنر و دی سی از تابستان امسال آغاز شده است.

شروع ساخت این پروژه به طور رسمی اعلام نشده، اما به گفته برخی منابع فیلمبرداری «بتمن» در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی و یا اوایل ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. «بتمن» برای اکران در تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ (۴ تیر ۱۴۰۰) آماده می‌شود.

تورتورو که اولین فعالیت حرفه‌ای بازیگری خود را در فیلم سینمایی «گاو خشمگین» به کارگردانی اسکورسیزی تجربه کرده است، در فیلم سینمایی «لبوفسکی بزرگ» و در مینی سریال «توطئه علیه آمریکا» حضور خواهد داشت. او برای سریال «آن شب» سابقه نامزدی جوایز امی را هم دارد.