تهیه‌کننده سینمایی «سرخپوست» از حضور‌ و اکران این فیلم در جشنواره‌‌های معتبر جهانی گفت.

پایگاه خبری تئاتر: مجید مطلبی تهیه‌کننده سینما، درباره حضور جهانی «سرخپوست» گفت: این فیلم هم اکنون در جشنواره‌های «جنایات و مکافات» ترکیه و «گوا» هندوستان حضور دارد. او افزود: این فیلم در بیشتر سینما‌های کانادا نمایش داده شد و مخاطبان استقبال گسترده‌ای از آن کردند.

جشنواره بین‌المللی فیلم «جنایت و مکافات» از سال ۲۰۱۰ در استانبول ترکیه برگزار می‌شود و ویژه فیلم‌های بلند و کوتاه با مضامین «کیفری»، «جنایی»، «عدالت» و «دموکراسی» است. «سرخ‌پوست» ساخته نیما جاویدی در این جشنواره با فیلم‌هایی از کشور‌های اتریش، تونس، فرانسه، مجارستان، قطر، لبنان، اسلوواکی، مجارستان، بلژیک و الجزایر رقابت می‌کند. جشنواره «گوا» هم که در هند برگزار می‌شود، از قدیمی‌ترین جشنواره‌های آسیاست و در جدول رنکینگ فیاپ در گروه جشنواره‌های الف قرار دارد.

نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، آتیلا پسیانی، مانی حقیقی، ستاره پسیانی، حبیب رضایی و محمدرسول صفری از بازیگران فیلم «سرخپوست» هستند که داستان آن درباره زندانی قدیمی در جنوب ایران است که به دلیل مجاورت با فرودگاه تازه تاسیس شهر در حال تخلیه است. رئیس زندان سرگرد نعمت جاهد به همراه مامورانش مشغول انتقال زندانیان به زندان جدید هستند تا اینکه... این فیلم سینمایی به کارگردانی نیما جاویدی و تهیه کنندگی مجید مطلبی است و در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.