یک اقتباس مدرن و امروزی از «الیور توییست» روی پرده سینما می‌رود.

پایگاه خبری تئاتر: نسخه جدید فیلم «الیور توییست» با بازی «مایکل کین» و «لنا هدی» را «مارتین اُون» با فیلمنامه‌ای از «جان وراتال» کارگردانی کرده است. این فیلم که کمپانی سابان فیلمز حق پخش اقتباس سینمایی آن را در آمریکا خریداری کرده قرار است در سال ۲۰۲۱ میلادی در این کشور اکران عمومی شود.

داستان این فیلم که در لندن امروزی می‌گذرد درباره یک هنرمند خیابانی بااستعداد است که جذب یک گروه گانگستری به سردستگی «فاگین» با بازی «مایکل کین» می‌شود و هدف آن‌ها انجام مجموعه‌ای از سرقت‌های بزرگ هنری است.

«ریتا اورا»، «راف لا» و «سوفی سیمنت» دیگر بازیگران این فیلم هستند.

«گری همیلتون» رئیس کمپانی آلرایت فیلمز که تهیه‌کنندگی فیلم جدید «الیور توییست» را بر عهده داشته است گفت که در این فیلم از مجموعه بازیگران فوق‌العاده‌ای از تمامی نسل‌ها استفاده شده است و از این‌که اقتباسی جدید از رمان کلاسیک «الیور توییست» را در اختیار علاقه‌مندان پیر و جوان قرار می‌دهند بسیار هیجان‌زده‌اند.

آثار «چارلز دیکنز» که یکی از مهمترین رمان‌نویسان انگلیسی شناخته می‌شود، دائماً در حال چاپ هستند. تاکنون بیش از ۲۰۰ فیلم سینمایی، سریال و فیلم تلویزیونی با اقتباس از رمان‌های او ساخته شده است. «دیکنز» را برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی توانمند می‌شناسند و به عقیده «جیمز جویس»، او تأثیرگذارترین نویسنده در زبان انگلیسی بوده است.

از دیگر آثار معروف «دیکنز» می‌توان به «دیوید کاپرفیلد»، «آرزوهای بزرگ» و «داستان دو شهر» اشاره کرد.

  • نویسنده :
  • منبع :