سکته قلبی چند وقت پیش «آنتونیو باندراس» هنرپیشه لاتین‌تبار هالیوودی، الهام‌بخش او برای تأسیس یک شرکت تئاتری در وطنش اسپانیا شد.

پایگاه خبری تئاتر: «آنتونیو باندراس» هنرپیشه هالیوودی که چند ماه پیش دچار حمله قلبی شده بود، همین حمله قلبی الهام‌بخش او برای پرداختن بیشتر به وطن و زادگاهش شد. یکی از اقداماتی که او آن را ملهم از همین حمله قلبی می‌داند، تاسیس یک شرکت تئاتری در اسپانیا است.

باندراس این هفته در برنامه «بلیت بزرگ» (بیگ تیکت) گفت: چیزهایی در مورد من به عنوان یک هنرپیشه وجود دارد که بسیاری از مردم نمی‌دانند یکی از آن‌ها اینکه من بخاطر تئاتر هنرپیشه شده‌ام نه بخاطر سینما. فیلم‌های سینمایی حادثه‌ای عظیم در کار حرفه‌ای من محسوب می‌شوند، حادثه و رویدادی با ۱۱۲ فیلم سینمایی! اما آنچه که من را عاشق حرفه‌ام کرد تئاتر بود، دیدن هنرپیشه‌ها بر صحنه تئاتر، گروهی از افراد که دیالوگ‌هایی را به گروهی دیگر روی صحنه می‌گفتند. و من عاشق آن آیین نمایشی شدم.

باندراس در ادامه می‌افزاید: چیزی در آن بود که خیلی خاص بود، بسیار زیبا که به تمدن گره خورده بود، به این احتمال که این افراد در مقابل دیگران خود را به نمایش می‌گذاشتند و از خود می‌گفتند. شما می‌توانید آن‌ها را بخندانید، یا می‌توانید آنان را بگریانید و می‌توانید به بسیاری مکان‌ها بروید.

این مرکز تئاتر جدید که همچنین گنجایش تحصیلی ۶۰۰ دانشجو را داراست، نتیجه مستقیم حمله قلبی است که سال ۲۰۱۷ برای باندراس ۵۹ ساله روی داد و همان باعث ساخت این مجموعه عظیم شد.

او در این مورد می‌گوید: من پس از حمله قلبی به این نتیجه رسیدم من باید کاری را که باید، انجام دهم و نباید تنها با فکر و اندیشه آن بمیرم. پس‌انداز و ذخیره پول در بانک به نوعی عمل روشنفکرمآبانه ماکیاولیستی تبدیل شده است!

باندراس در ادامه می‌گوید: وقتی به مرگ نزدیک می‌شوی تنها کارهای ضروری باقی می‌مانند. کارهایی که در آن مقطع شما انجام آن‌ها را بسیار مهم و حیاتی می‌پندارید و آن‌ها ناپدید می‌شوند.

باندراس در حال حاضر از موفق‌ترین دوران کاری خود لذت می‌برد. او بهترین نقدها را برای بازی در فیلم «درد و افتخار» شاهکار «پدرو آلمادوار» در کارگردانی و نویسندگی، دریافت کرده است. باندراس در این فیلم در نقش کارگردانی ظاهر می‌شود که با بزرگ‌تر شدن با گذشته‌اش چالش و مشکل دارد. او از بیماری نیز رنج می‌برد و همین باعث اعتیاد او به هروئین می‌شود.

او پس از خواندن فیلم‌نامه برای اولین بار اذعان می‌کند که چیزهایی در مورد آلمادوار متوجه شده که در طول تمام ۴۰ سال دوستی و همکاری‌شان متوجه آن‌ها نشده است. او در این مورد می‌گوید: ما دوستی‌ای بسیار زیبا داشتیم اما شدیدا به حریم یکدیگر احترام می‌گذاشتیم، چون پدرو فوق‌العاده آدمی است با حریم خصوصی. و من همیشه به حریم خصوصی‌اش احترام می‌گذاشتم. حریم‌هایی بین ما وجود داشت و می‌دانستم که نباید به آن ورود کنم و نباید هم او را مجبور کنم که بدان راه یابم. ما رفاقتی داشتیم که دنیای خاص خود را برایمان داشت.

باندراس در جشنواره کن جایزه «بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد» را برای بازی در همین فیلم «درد و افتخار» کسب کرد. او همچنین یکی از بخت‌های اصلی نامزدی اسکار امسال محسوب می‌شود و در این بخش رقبایی همچون «رابرت دنیرو» برای بازی در «مرد ایرلندی»، «واکین فینکس» برای بازی در «جوکر»، «آدام درایور» برای بازی در فیلم «سرگذشت ازدواج»، «جاناتان پرایس» برای بازی در فیلم «دو پاپ»، «رابرت پتینسون» برای بازی در «فانوس دریایی»، «کریستین بِیل» برای بازی در «فورد در برابر فراری» و «پل والتر هاوزر» برای بازی در فیلم «ریچارد جوئل» دارد. این فیلم همچنین نماینده اسپانیا در اسکار است.