فیلم سینمایی «مرد ایرلندی» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی بازیگرانی مثل آل پاچینو، رابرت دنیرو و جو پشی دارد.

پایگاه خبری تئاتر: «مرد ایرلندی» فیلم جدید مارتین اسکورسیزی است که داستان واقعی یک قاتل مافیایی و کهنه کار جنگ جهانی دوم به نام فرانک شیرن با نام «مرد ایرلندی» را با بازی رابرت دنیرو روایت می‌کند.

این فیلم در ابتدا داستان زندگی شیرن در اواخر زندگی اش را روایت می‌کند و در ادامه نقش او در ناپدید شدن رهبر حزب کارگران و دوست دیرینه خود جیمی هوفا (آل پاچینو) را به تصویر می کشد. این فیلم همچنین به روابط شیرن با خانواده مجرم بوفالینو نیم نگاهی می‌اندازد.

فیلم «مرد ایرلندی» با اقتباس از کتاب «شنیدم خانه‌ها را رنگ می‌کنی» به نویسندگی چارلز برندت ساخته شده است. علاوه بر سه شخصیتی که در این فیلم حضور دارند و بر اساس واقعیت ساخته شده اند، دیگر نقش‌ها نیز هاروی میتل، استیفن کراهان و سباستین مینسکالو هستند. این فیلم در چند سینمای منتخب اکران و ۲۷ نوامبر نیز در شبکه نتفلیکس نمایش داده شد.

در ادامه با چگونگی آماده شدن بازیگران برای نقش آفرینی در فیلم «مرد ایرلندی» و نکات جالبی که در بازیگری این فیلم تجربه کرده اند، آشنا شوید.

 

فرانک شیرن (مرد ایرلندی) با بازی رابرت دنیرو

دنیرو نقش مرد ایرلندی را بازی می‌کند که در جرایم سازماندهی شده نقش زیادی داشت. شیرن پیش از مرگش در سال ۲۰۰۳ مدعی شد که جیمی هوفا رفیق قدیمی اش را به قتل رسانده است. به گفته دنیرو، او برای ساخت «مرد ایرلندی» ۱۲ سال درگیر بوده و در مصاحبه‌ای گفته بود که از سال ۲۰۰۷ فکر بر این پروژه با اسکورسیزی آغاز شده بود. دنیرو ضمن توضیح درباره افکت‌های تغییر سن گفت برای به تصویر کشیدن بهتر شخصیت در سنین مختلف صدای خود را تغییر داده است.

 

جیمی هوفا با بازی آل پاچینو

جبمی هوفا که رئیس یکی از قدرتمند‌ترین اتحادیه‌های بین المللی بود، در سال ۱۹۷۵ ناپدید می‌شود و در سال ۱۹۸۲ مرگ او رسماً تایید می‌شود. آل پاچینو  ۳۹ سالگی هوفا را بازی می‌کند؛ در حالی که خودش ۷۹ ساله است. به گفته خودش تمامی عوامل این فیلم به او می‌گفتند تو ۳۹ ساله هستی تا برای نقش آماده باشد. او می‌گوید برای برخی سکانس‌ها باید از پله‌ها می‌دویدم که بعد‌ها از خودم پرسیدم چگونه توانستم این کار را انجام دهم.

 

راسل بوفالینو با بازی جو پشی

پشی نقش بوفالینو را بازی کرده است. کسی که توانایی این کار را داشت که یک فعالیت بزرگ مجرمانه را پشت کار و فعالیت مشروع مخفی کند. این شخصیت در سال ۱۹۷۸ متهم و به چهار سال زندان محکوم شد و در نهایت رهبری او در سال ۱۹۸۹ پایان یافت و در ۹۰ سالگی نیز درگذشت. جو پشی در مورد نقشش گفته بود: هر چیزی که اسکورسیزی به او گفته بود، انجام داده است.

 

فلیکس دی تولیو با بازی بابی کاناواله

کاناواله در این فیلم نقش فلیکس را بازی می‌کند که در دوران جوانی شیرن رئیس او محسوب می‌شود. او در مورد نقش آفرینی خود معتقد است بازی کردن نقش رئیس رابرت دنیرو بسیار دیوانه کننده و رضایت بخش بوده است. کاناواله می‌گوید: این افراد (دنیرو و آل پاچینو) مثل قهرمان‌های من هستند و همیشه دوست داشتم بابت خوشحالی از همکاری با این دو فریاد بکشم؛ اما نیاز داشتم که خونسرد باشم. او در مورد زمان بلند فیلم نیز معتقد است، این فیلم راوی یک اتفاق ۴۰ ساله است و طولانی بودن آن طبیعی است.

 

آنجلو برونو با بازی هاروی کیتل

این شخصیت برای دو دهه از سال ۱۹۵۹  به عنوان رهبر خانواده مجرم فیلادفیا محسوب و در سال ۱۹۸۰ در سن ۸۰ سالگی به ضرب گلوله کشته شد. او در مورد کار با اسکورسیزی گفت: این پروژه بسیار برای مارتین و دنیرو بسیار مهم است؛ به خصوص اضافه شدن پاچینو و پشی این پروژه را خاص کرده است. او معتقد است سال ۲۰۱۹ سال خوبی برای انتشار این فیلم است. چراکه این روز‌ها سیاست در زندگی همه جاری است و این فیلم تفحص در روح یک شهر است.

 

آنتونی پرونزانو با بازی استیون گراهام

این شخصیت به خاطر همکاری با هوفا شناخته می‌شود که به دلیل استفاده از سرمایه‌های اتحادیه برای مصرف شخصی به زندان افتاده بود. در سال ۱۹۷۸ او به دلیل مشارکت در قتلی که سال ۱۹۶۱ رخ داده بود، دستگیر می‌شود و سال ۱۹۸۸ به دلیل نارسایی قلبی جان خود را از دست می‌دهد. بازیگر این نقش می‌گوید بازی در این فیلم یک تجربه منحصر به فرد بوده؛ زیرا در عمق رویاهایش نیز بازی با آل پاچینو، دنیرو و جو پشی را تصور نمی‌کرده است.

 

جوزف گالو با بازی سباستین مانیسکالو

این شخصیت که عضوی از خانواده تبهکار پروفاسی بود، در سن ۴۳ سالگی توسط یک گروه دیگر کشته می‌شود. مانیسکالو در مورد فیلم می‌گوید: این فیلم باور نکردنی است و حتی پدر و مادر هم باور نمی‌کنند که من در این فیلم نقشی دارم. او می گوید برای همکاری با بازیگران افسانه‌ای فیلم استرس زیادی داشته است و به همین خاطر نتوانسته برای دو شب متوالی بخوابد.