سی‌امین دوره جشنواره فیلم «سنگاپور» با معرفی برگزیدگان این دوره، به کار خود خاتمه داد.

پایگاه خبری تئاتر: فیلم «زنان دریا» که با عنوان انگلیسی «Scales» شناخته می‌شود به کارگردانی شهاد آمین فیلمساز اهل عربستان سعودی که نخستین تجربه کارگردانی خود را هم با همین فیلم پشت سر گذاشته است، در سی‌امین فستیوال بین‌المللی فیلم سنگاپور به عنوان بهترین فیلم در بخش رقابتی آسیا ۲۰۱۹ شناخته شد.

این فیلم که داستان دختری جوان را تعریف می‌کند که قوانین و سنت‌های بی‌رحمانه دهکده خود را زیر پا می‌گذارد تا ارزش خود را ثابت کند، توانست در مراسمی که در موزه ملی سنگاپور برگزار شد جایزه پرده نقره‌ای این فستیوال را از آن خود کند.

فیلم «آفریقا» ساخته اورن گرنر موفق به کسب جایزه بهترین کارگردان برای این فیلمساز شد. کریستوفر کینگ برای ایفای نقش در فیلم «قضاوت» جایزه بهترین نقش‌آفرینی را دریافت کرد و «از سانسور گذشته» سرهات کاراسلان اثری بود که توسط فستیوال یک تقدیر ویژه دریافت کرد.

تاکاشی میکه کارگردان ژاپنی موفق به کسب یک جایزه افتخاری از این فستیوال شد و یائو چین ستاره سینمای چین جایزه نماد سینما را از آن خود کرد.

در فرش آبی این رخداد چهره‌های محلی از جمله بو جون‌فنگ، رویستون تن و تن پین و همچنین مسئولان صنعت فیلم از جمله حواکیم ان‌جی و هاوی لائو حضور داشتند.

آنتونی چن که با فیلم «فصل خیس» خود یک هفته قبل فستیوال سنگاپور را افتتاح کرده بود در حالی به سنگاپور بازگشت که سفری در سراسر آسیا داشت و توانست در فستیوال‌ها و جوایز مختلفی از جمله جوایز اسب طلایی تایوان و فستیوال فیلمکس توکیو حضور پیدا کند.

رییس هیات داوران این فستیوال آنوراگ کاشیاپ از هندوستان بود و از جمله دیگر اعضای آن می‌توان به امیر محمد تهیه‌کننده فیلم اهل مالزی، پنگ هو-چونگ کارگردان و فیلمنامه‌نویس کارکشته هنگ کنگی و نیا دیناتا فیلمساز اندونزیایی اشاره کرد.

این فستیوال از روز بیست‌ویکم نوامبر کار خود را آغاز کرد و دیروز اول دسامبر به پایان ‌رسید.