فیلم سینمایی متری شیش‌ونیم با همکاری فیلیمو و سوینا برای انتشار اینترنتی ویژه نابینایان توضیح‌دار شد.

پایگاه خبری تئاتر: فیلم سینمایی "متری شیش‌ونیم" با همکاری" فیلیمو" و "سوینا" برای انتشار اینترنتی ویژه نابینایان مناسب‌سازی شد.

طی این همکاری از این پس فیلم‏‌ها‏ و سریال‏‌های محبوب که تا به حال صوتی نشده است به شکل حرفه‏‌ای و با حضور چهره‏‌ها توضیح‏‌دار و پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی "متری شش و نیم" به نویسندگی و کارگردانی سعید روستایی و تهیه‌کنندگی «سید جمال ساداتیان» اولین فیلمی است که با همکاری فیلیمو و سوینا با صدای احسان کرمی توضیح‌دار و همزمان با روز جهانی معلولین در این سامانه منتشر شده است.

این فیلم نخستین‌بار در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر روی پرده رفت و برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. سوینا با شعار سینمای ویژه نابینایان، با هدف فراهم آوردن امکان دسترسی افراد نابینا و کم‌بینا به تولیدات سینمایی تأسیس شده است و در تازه‌ترین همکاری خود با سرویس VOD فیلیمو، در راه انتشار عمومی فیلم‌های مناسب‌سازی شده برای نابینایان گام برداشته است.

فیلیمو نیز تاکنون با مناسب‌سازی و انتشار فیلم‌ها و سریال‌های متعددی از جمله مانکن، نهنگ آبی، احضار، آینه بغل، به وقت شام و ... برای ناشنوایان در راستای مسئولیت اجتماعی اقدام کرده است و در آینده نیز مجموعه فیلم‌های ویژه گروه نابینایان و ناشنوایان را کامل‌تر خواهد کرد. مخاطبان سوینا و فیلیمو می‌توانند جهت استفاده از این آثار با مراجعه به سایت‌های https://www.filimo.com و http://www.sevinagroup.com از این خدمت جدید بهره‌مند شوند.

  • نویسنده :
  • منبع :