مهدی مطهر مجری طرح فیلم «اوج ۱۱۰» از پیوستن علیرضا داوودنژاد به عنوان مشاور کارگردان در این فیلم خبر داد.

پایگاه خبری تئاتر: مجری طرح و دستیار تهیه‌کننده فیلم سینمایی اوج ۱۱۰ با اشاره به آخرین وضعیت این فیلم گفت: علیرضا داوودنژاد کارگردان سینمای ایران به عنوان مشاور پروژه این فیلم انتخاب شده البته ایشان از ابتدای این پروژه به صورت پدرانه در کنار ما حضور داشتند و کارگردان و سازندگان فیلم را راهنمایی می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه تیمسار ستاری یکی از شخصیت‌های مهم در نظام و همچنین در دوران دفاع مقدس بود، ادامه داد: سازمان‌های مختلف همچون ارتش جمهوری اسلامی و اوج، حساسیت درست و بجایی داشتند که فیلم اوج ۱۱۰ به خوبی ساخته شود و تصویری که از شهید ستاری در ذهن عامه مردم وجود دارد دچار خدشه نشود.

مطهر افزود: سیاوش سرمدی کارگردان این فیلم حدود سه سال برای نگارش فیلمنامه کار پژوهشی انجام داده است و همچنین بعد از آنکه فیلمنامه آماده شد و به دستگاه‌های ذیربط ارائه شد، حدود یک سال طول کشید تا تایید نهایی اخذ شود.

وی با اشاره به اینکه تیم سازنده این فیلم جزو جوانان آتیه‌دار سینما هستند، افزود: فیلم اوج ۱۱۰ بیوگرافی شهید ستاری نیست بلکه تسمیار منصور ستاری را به عنوان شخصیتی نشان می‌دهد که در زمانی که کشور دچار مشکلاتی زیادی است و از طرف دیگر بروکراسی‌های اداری اجازه خلاقیت را نمی‌دهد، تلاش می‌کند تا با غلبه بر موانع، به خودکفایی در تولید یک کالای استراتژیک دست پیدا کند.

مطهر با تاکید بر اینکه قصه زندگینامه تیمسار ستاری قابلیت تبدیل شدن به یک سریال تلویزیونی را دارد، افزود: نمی‌توان همه خدماتی که ایشان انجام دادند را در قالب یک فیلم سینمایی نشان داد و ما در فیلم اوج ۱۱۰ فقط سعی کردیم یک قصه از قصه های زندگی ایشان را به تصویر بکشیم.
او افزود: شهید ستاری در تاریخ ایران نشان داد که جمله «ایرانی نمی‌تواند» کاملا غلط و بی‌پایه است و این تلاش ایشان آنقدر ارزشمند است که باید فیلم ها و سریال ها برایشان ساخته شود.

مجری طرح فیلم اوج ۱۱۰ اضافه کرد: طیف مخاطبان این فیلم همه کسانی هستند که دوست دارند فارغ از هر نوع گرایشی به کشور خود خدمت کنند و دست از تلاش برای استقلال و خودکفایی برندارند. ایران ‏دوستان مخاطب اوج۱۱۰ اند.

فیلم سینمایی «اوج ۱۱۰» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش سرمدی و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی با نگاهی به بخش‌های از زندگی تیمسار ستاری ساخته می‌شود.