از بازی ادی مورفی در فیلم «دولمایت اسم من است» در جشنواره فیلم کاپری، هالیوود تجلیل می‌شود.

پایگاه خبری تئاتر: در جشنواره بین‌المللی فیلم کاپری، هالیوود، از ادی مورفی برای بازی در فیلم «دولمایت اسم من است» به عنوان بهترین کمدین سال تجلیل می‌شود.

در بیست و چهارمین دوره برگزاری این جشنواره، پل فیگ کارگردان نیز نخستین جایزه سالانه شاه کمدی این جشنواره را می‌گیرد.

«دولمایت اسم من است» محصولی از نتفلیکس است که در آن ادی مورفی در نقش اسطوره و پیشتاز کمدی و رپ یعنی رودی ری مور ظاهر شده است. این فیلم را کریگ برو بر مبنای فیلمنامه‌ای از اسکات الکساندر و لاری کارازوسکی ساخته است و فیلم در باره این است که چگونه این موسیقیدان به قهرمان سینمای آفریقایی-آمریکایی‌های دهه ۱۹۷۰ بدل شد. این فیلم در جوایز گلدن گلوب در دو بخش نامزد شده است که یکی نامزدی بهترین بازیگر مرد برای ادی مورفی و دیگری بهترین فیلم کمدی یا موزیکال است.

مایک اپس، کریگ رابینسون، تایتس برگس، کودی اسمیت-مک‌فی، اسنوپ داگ، ران سفاس جونز و کیگان مایکل-کی دیگر بازیگران فیلم هستند.

پل فیگ ۵۷ ساله نیز بازیگر و کارگردانی است که فیلم‌های کمدی مطرحی چون «ساقدوش‌ها»، «مخمصه» و «جاسوس» را ساخته است. جدیدترین فیلم وی «کریسمس پیش» با بازی امیلیا کلارک، میشله یو، هنری گلدینگ و اما تامپسون اکنون روی پرده سینماهاست.

جشنواره کاپری، هالیوود هر سال در هفته سال نو برگزار می‌شود. پیشتر اعلام شد «روزی روزگاری در هالیوود» به عنوان بهترین گروه بازیگران و استیون زیلیان فیلمنامه‌نویس «ایرلندی» به عنوان بهترین فیلمنامه نویس و نیز «خائن» فیلمی از مارکو بلوچیو به عنوان بهترین فیلم بین‌المللی در این دوره جشنواره تجلیل می‌شوند.

جشنواره کاپری، هالیوود از ۲۷ دسامبر تا ۲ ژانویه(۶ تا ۱۲ دی) برگزار می‌شود.

  • نویسنده :
  • منبع :