شانون لی که تابستان پیش از تارانتینو شکایت کرد و مخالف نحوه ارایه چهره پدرش در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» بود، حالا می‌گوید حاضر به گفتگو با این کارگردان است.

پایگاه خبری تئاتر: فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» توانست پنج نامزدی گلدن گلوب کسب کند و ۳۷۰ میلیون دلار در باکس‌آفیس جهانی بفروشد. اما این فیلم درام با نقش‌آفرینی برد پیت و لئوناردو دی‌کاپریو توانست این کار را بدون اکران در چین انجام بدهد.

فیلم در ابتدا قرار بود بیست‌وپنجم اکتبر در این کشور اکران بشود اما بعد از اینکه شانون لی، دختر بروس لی شکایتی را نزد سازمان ملی فیلم چین ثبت و نسبت به نمایش پدرش در فیلم اعتراض کرد، اکران فیلم کنسل شد. کوئنتین تارانتینو کارگردان در اکتبر تایید کرد که فیلم را برای خوشحال کردن مسئولان چینی تدوین مجدد نخواهد کرد.

لی گفت: «من همانطور که اینجا شکایت کرده بودم آنجا هم شکایت کردم، اما مسلما از طریق کانال‌های چینی. اما واقعا تصمیم آنها برای هر کاری که با فیلم کردند تصمیم خودشان بود.»

تابستان گذشته تارانتینو و لی به صورت عمومی با هم مشاجره داشتند و لی می‌گفت فیلم تارانتینو پدرش را به عنوان فردی مغرور به تصویر می‌کشد. تارانتینو از چگونگی نمایش این افسانه هنرهای رزمی دفاع کرد. در صحنه‌ای که بحث‌برانگیز شده بروس لی (با بازی مایک موه) می‌گوید می‌تواند به راحتی محمدعلی کلی را فلج کند اما در نهایت در مبارزه مقابل شخصیت پیت که یک بدلکار است، شکست می‌خورد.

لی که ناظر بنیاد پدرش است گفت در تمام مسیر حرفه‌ای کاری‌اش تلاش کرده میراث او را حفظ کند. بروس لی در سال ۱۹۷۳ در ۳۲ سالگی درگذشت و به خاطر معرفی کردن هنرهای رزمی به هالیوود از طریق فیلم‌هایی مانند «اژدها وارد می‌شود» و «بازی مرگ» در دنیا شناخته شده است.

لی گفت: «واقعا فکر می‌کنم این فیلم به ضرر او بود، به نظرم به ضرر بازیگران آسیایی بود و این واقعا شرم‌آور است.»

وی گفت با وجود اینکه با تارانتینو مستقیم صحبت نکرده مشکلی با این مسئله ندارد. لی اضافه کرد: «می‌توانم تصور کنم که او علاقه‌ای به من ندارد و شاید نخواهد با من صحبت کند. اما من همیشه برای داشتن یک مکالمه حاضر هستم.»