در هفته‌ای که گذشت جدیدترین فیلم از مجموعه «جنگ ستارگان» افتتاحیه خود را پشت سر گذاشت و کارش را با فروش ۳۷۴ میلیون دلاری در ۳ روز در سطح جهان آغاز کرد.

پایگاه خبری تئاتر: «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» با وجود نقدهای متفاوت ثابت کرد هنوز «جنگ ستارگان» است و توانست در اولین آخر هفته اکرانش با فروش عظیم ۱۷۶ میلیون دلاری در آمریکا و فروش ۳۷۴ میلیون دلاری در سطح جهان، کارش را شروع کند. این رقم گرچه در مقایسه با فروش ۲۴۸ میلیون دلاری «نیرو برمی‌خیزد» در سال ۲۰۱۵ و فروش ۲۲۰ میلیون دلاری «آخرین جدای» سال ۲۰۱۷ در سه روز اول اکران‌شان خیلی فاصله دارد، اما یکی از بالاترین افتتاحیه‌های فیلم در سال ۲۰۱۹ بود. با همین ارقام این فیلم توانست عنوان پرفروش‌ترین افتتاحیه در ماه دسامبر در تاریخ را پس از دو فیلم قبلی پرفروش از مجموعه «جنگ ستارگان» به نام خود ثبت کند.

فروش این فیلم در اروپا برابر ۱۲۲ میلیون دلار بوده که بریتانیا با فروش ۲۶.۸ میلیون دلاری در رأس این کشورها جای داشت. آلمان با ۲۱.۸ میلیون دلار و فرانسه با ۱۵.۲ میلیون دلار ردیف‌های بعدی جای داشتند.

برای ساخت این فیلم جی‌جی‌آبرامز بار دیگر روی صندلی کارگردانی آن نشست. او قبلاً کارگردانی «نیرو برمی‌خیزد» را نیز انجام داده بود که اولین فیلم از سه‌گانه دنباله این مجموعه بود و پرفروش‌ترین فیلم در تاریخ فروش فیلم در آمریکا با رقم ۹۳۶ میلیون دلار است و در جهان در مجموع ۲ میلیارد دلار فروش کرده است.

این فیلم گرچه موفق به کسب امتیاز A از مخاطبان نشده اما به نظر می‌رسد امتیازB+هم به خوبی جواب داده باشد.

در عین حال سینماروها روی خوشی به فیلم تازه وارد «گربه‌ها» نشان ندادند و این فیلم که از محصولات یونیورسال و اقتباسی از نمایش موزیکال سال ۱۹۸۱ اندرو لوید وبر است و انتظار می‌رفت حداقل فروشی ۱۵ میلیون دلاری را در سه روز اول اکرانش ثبت کند، کارش را با فروش ۶.۵ میلیون دلاری در سه روز اول اکرانش در آمریکا شروع کرد و فیلم چهارم باکس آفیس شد. این نتیجه‌ای دلسرد کننده برای فیلمی است که تولیدش ۱۰۰ میلیون دلار هزینه برده است.

این فیلم در بازار بین‌المللی کمی خوش‌بینانه‌تر کارش را شروع کرد و در بریتانیا ۴.۴ میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش در سطح جهان را در اولین آخر هفته اکرانش به رقم ۱۰.۹ میلیون دلار رساند. جنیفر هادسون، تیلور سوییفت، جیمز کوردن، ایان مک کلن، ادریس آلبا و جودی دنچ از بازیگران «گربه‌ها» هستند.

«جومانجی: به جنگل خوش آمدید» محصول کلمبیا پیکچرز به کارگردانی جیک کاسدان توانست جایگاه دوم را برای خود حفظ کند و هرچند کاهشی ۵۶ درصدی را نسبت به هفته پیش ثبت کرد اما ۲۶.۲ میلیون دلار دیگر فروخت. فیلمی که با بازی دواین جانسون و کوین هارت ساخته شده در بازار داخلی آمریکا تاکنون ۱۰۲ میلیون دلار فروخته و در بازار جهانی فروشش را به ۳۱۲ میلیون دلار رسانده است.

«یخ زده ۲» نیز همچنان به فروش خود ادامه می‌دهد و این هفته در پنجمین هفته اکرانش با فروش ۱۲.۴ میلیون دلار جایگاه سوم را کسب کرد. این فیلم که ادامه «یخ زده» سال ۲۰۱۳ است، تاکنون ۳۸۶.۶ میلیون دلار در آمریکا و یک میلیارد و ۱۰۴ میلیون دلار در سطح جهان فروخته است.

«چاقوها بیرون» ساخته ریان جانسون با بازی دنیل کریگ، کریس اوانز و جیمی لی کرتیس نیز در هفته چهارم اکرانش ۶.۱ میلیون دلار فروش کرد و جایگاه پنجم را در فهرست پرفروش‌های آمریکا به دست آورد. فروش این فیلم در آمریکای شمالی نزدیک ۹۰ میلیون دلار بوده است.

دیگر فیلم هفته «بامب‌شل» نیز پایین‌تر از سطح انتظار ظاهر شد و با فروش ۵ میلیون دلار از اکران در ۱۴۸۰ سالن سینما، ۵ میلیون دلار در طول هفته فروش کرد و فیلم ششم شد. این فیلم با بازی شارلیز ترون، مارگو رابی و نیکول کیدمن بر مبنای ماجراهای فاکس نیوز ساخته شده و از آخرهفته پیش راهی سینماها شده بود.

«ریچارد جول» با فروش ۲.۵ میلیون دلار، «کویین و سلیم» با فروش ۱.۸ میلیون دلار، «کریسمس سیاه» با فروش ۱.۸ میلیون دلار و «فورد در برابر فراری» با فروش ۱.۸ میلیون دلار از ردیف هفت تا ۱۰ پرفروش‌های آمریکا را در اختیار داشتند.

«زندگی پنهان» ساخته جدید ترنس مالیک نیز با فروش ۲۵۰ هزار دلار از نمایش در ۱۰۶ سالن سینما کسب کرد که به معنی فروشی ۲۳۵۰ دلاری در هر اکران است. انتظار می‌رود این فیلم با فروش محدود به کار خود ادامه بدهد.