جلسه نمایشنامه خوانی «مانا ترین لحظه قشقایی» به نویسندگی ندا ثابتی و کارگردانی احمد جولایی شنبه هفتم دی ماه با حضور خانواده شهید حسین قشقایی وجمعی از هنرمندان تئاتر در مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

پایگاه خبری تئاتر: آیین یادبود شهید حسین قشقایی روز شنبه هفتم دی ماه با برگزاری جلسه نمایشنامه خوانی «ماناترین لحظه قشقایی» به نویسندگی ندا ثابتی و کارگردانی احمد جولایی در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد. در این اجرا محمودهندیانی، کریم اکبری مبارکه، شهاب راحله و تعدادی از دانشجویان هنرهای نمایشی به عنوان نقش خوان حضور داشتند. امان الله رحیمی پژوهشگر و از شاگردان زنده یاد حسین قشقایی پس از خوانش این نمایشنامه متنی را در تجلیل از مقام انسانی و هنری این هنرمند شهید عرصه تئاتر قرائت کرد. همچنین ندا ثابتی نویسنده نمایشنامه «مانا ترین لحظه قشقایی» در این برنامه ضمن قدردانی از حضور میترا عرب پور همسر شهید حسین قشقایی در این مراسم گفت: با تمام وجود خداوند را شاکرم که شرایطی را فراهم کرد تا بتوانم این اثر را به نتیجه برسانم. من به همراه سایر دوستانی که امروز در جلسه نمایشنامه خوانی حضور پیدا کرده اند، هشت ماه تلاش کردیم تا این اتفاق بیفتد. گرچه در مقاطعی از کار با مشکلاتی مواجه شدم اما دلگرمی تعدادی ازهنرمندان از جمله آقای محمود فرهنگ که به من دائم می گفت: «کار برای شهید زمین نمی ماند» این انگیزه را به من داد تا به کارخودم ادامه و امروز شاهد اجرای این جلسه نمایشنامه خوانی باشم.

این نویسنده و پژوهشگر در ادامه ضمن قدردانی از شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، سعید اسدی مدیر مجموعه تئاترشهر، مهدی افضلی سرپرست موسسه توسعه هنرهای معاصر و مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و نصرالله قادری نویسنده و کارگردان تئاتر نمایشنامه «مانا ترین لحظه قشقایی» را در حضور مخاطبان این برنامه به میترا عرب پور همسرشهید حسین قشقایی تقدیم کرد. ندا ثابتی طی سال های اخیر درباره زندگی شهید قشقایی پژوهش‌هایی داشته و آن را در قالب کتاب داستان‌های دراماتیک با عنوان «در پی عشق دویدن» منتشر کرده است. حسین قشقایی یکی از هنرمندان عرصه تئاتر است که پیش از انقلاب در سال 57 به شهادت رسید. او تحصیلات خود را در دانشگاه هنر گذراند. نمایشنامه «نهضت حروفیه» از آثار قشقایی است که در زمان حیاتش امکان اجرای آن میسر نشد؛ اما پس از شهادت او داود دانشور این اثر نمایشی را در تئاترشهر روی صحنه برد.