فیلم سینمایی «زندانیان» بهترین گزینه‌ای است که می‌توان به علاقه‌مندان ژانر معمایی معرفی کرد.

پایگاه خبری تئاتر: خبرنگار فیلم سینمایی Prisoners (به فارسی: زندانیان) فیلم آمریکایی محصول سال ۲۰۱۳ در ژانر جنایی و به کارگردانی دنیس ویلنیو و تهیه شده در شرکت برادران وارنر است. این فیلم جنایی و معمایی در سبک خود بهترین است و جذابیت آن باعث می‌شود متوجه گذر زمان آن که دو ساعت و نیم است نشوید.

فیلمنامه این اثر سینمایی پر از تعلیق‌های جذاب برای مخاطب است که طرفداران ژانر جنایی علاقه زیادی به آن دارند. فینچر با فیلم‌های سینمایی «زودیاک» و «دختری با خالکوبی اژدها» مدت‌ها سردمدار این ژاتر بود، اما «زندانیان» توانست این طلسم را بکشند و حتی در مواردی بهتر از فیلم‌های او ظاهر شود.

داستان فیلم: استان فیلم در خصوص گم شدن دو کودک در پنسیلوانیا و تحقیق برای یافتن آنهاست. این خانواده به منظور شرکت در مراسم عید شکرگزاری، تصمیم می‌گیرند تا این مراسم را در کنار دوست خانوادگی شان بگذرانند. اما در میانه مهمانی، این دو خانواده متوجه می‌شوند که دو فرزند خردسالشان یعنی آنا و جوی که با یکدیگر بازی می‌کردند، گم شده اند و خبری از آن‌ها نیست. در این بین پای یک بازرس به پرونده باز می‌شود که شباهت زیادی به نقش او در فیلم «زودیاک» دارد، اما در این فیلم بسیار برجسته و موفق‌تر نقش آفرینی کرده است

بازیگران: بازیگران «زندانیان» که بسیاری از چهره‌های سرشناس هالیوود را شامل می‌شوند، بازی‌های خوبی از خود به نمایش گذاشته اند که دلیل اصلی موفقیت این فیلم بود. هیو جکمن، جیک جیلنهال، ویولا دیویس، ماریا بلو، ترنس هاوارد و پل دانو بازیگران این فیلم هستند.

فروش گیشه: ۴۶ میلیون دلار بودجه‌ای است که برای ساخت فیلم هزینه شد که توانست در گیشه‌های جهانی به فروش ۱۲۲ میلیون دلاری دست پیدا کند.

فیلم سینمایی زندانیان امتیاز ۸.۱ را از IMDb دریافت کرده است. ۸۰ و ۸۷ امتیاز‌هایی است که از سوی مخاطبان و منتقدان سایت راتن تومیتوز به این فیلم داده شده است. در متاکریتیک هم ۷۴ نمره‌ای است که از سوی منتقدان به فیلم داده شده.

  • نویسنده :
  • منبع :