کیانوش عیاری امضای نامه‌ درخواست جمعی از سینماگران مبنی بر آزادی سیدمحمد امامی تهیه کننده را تایید کرد.

پایگاه خبری تئاتر: کیانوش عیاری کارگردان سینما و تلویزیون در صفحه شخصی خود در فضای مجازی توضیحاتی را درباره درخواست جمعی از سینماگران مبنی بر آزادی موقت سیدمحمد امامی تهیه کننده سریال «شهرزاد» و امضای نامه‌ای با این موضوع نوشت.

متن یادداشت بدین شرح است:

«بنا به حواشی ایجاد شده در خصوص امضای نامه به ریاست محترم قوه قضاییه و حاشیه های ایجاد شده لازم دانستیم توضیحاتی در این خصوص ارایه دهیم.

تعدادی از همکاران ما مدتی پیش طی نامه ای از آیت الله رییسی ریاست محترم قوه قضاییه درخواست کردند با توجه به شیوع بیماری کرونا نسبت به آزادی موقت (به طور مثال تودیع وثیقه) سید محمد امامی موافقت کنند.

این نامه که توسط تعدادی از دست اندرکاران سینما و تلویزیون امضا شده بود، به دست ما هم رسید؛ نامه ای که صرفا با نیت انسان دوستانه و با هدف فراهم شدن شرایط آزادی موقت یکی از تهیه کنندگان سینما و نمایش خانگی نوشته شده بود. ما نیز مثل بقیه امضاکنندگان نامه برای این که قدمی در راه کمک به یکی از هم صنفان مان برداریم این نامه را امضا کردیم.

بر همگان واضح و مبرهن است که نه ما در مقام قضاوت نشسته ایم و نه کسانی که بدون هیچ سند و مدرکی و تنها بر اساس شنیده هایشان اصرار بر گناهکار بودن وی دارند. بنابر این واقفیم تشخیص این امر تنها بر عهده قوه قضاییه است و بس.

  • نویسنده :
  • منبع :