مدیر مجموعه «تئاتر شهر» اعلام کرد برای حفظ ارتباط با مخاطبان و هنرمندان و تداوم تأثیرگذاری این مجموعه، طرح و برنامه‌ای برای برگزاری فعالیت‌های تئاتر در فضای مجازی در دست تدوین است.

پایگاه خبری تئاتر: سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره اینکه با توجه به تداوم تعطیلی‌هایی کرونایی در عرصه تئاتر چه برنامه‌هایی برای فعال شدن مجموعه تئاتر شهر و ارائه فعالیت‌های این مجموعه در فضای مجازی مدنظر است گفت: ما در این مدت که فعالیت‌ها و سالن‌های تئاتری تعطیل شدند به این فکر کردیم که چه ظرفیت‌هایی در این شرایط می‌تواند برای ما وجود داشته باشد زیرا خوشبختانه تئاتر شهر یک هویت، تاریخچه و سابقه‌ای دارد که این مجموعه را به یکی از نقاط مرکزی تئاتر ایران تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه در این مدت این ظرفیت‌ها را بررسی کردیم و امکاناتی را که ممکن است به وجود بیاید فهرست کردیم، اعلام کرد: بر این اساس در حال تدوین یک طرح و برنامه هستیم که بتوان در فرصت ایجاد شده این طرح را با ۲ هدف پیش ببریم؛ اول بهبود و ایجاد فضاهای داخلی خودمان است که در این فرصت تعطیلی می‌توان آن‌ها را بسامان کرد از جمله برخی تغییرات یا اتفاقات داخلی مجموعه و دوم اینکه فعالیت مان را در ارتباط با هنرمندان و مخاطبان توسعه دهیم.

اسدی یادآور شد: در حال تدوین یک برنامه مشخص هستیم که آن را فازبندی کرده و گام به گام پیش برویم که البته مستلزم ایجاد برخی زیرساخت‌ها هم هست که فکر می‌کنیم این فرصت بتواند این زیرساخت‌ها را در تئاتر شهر نهادینه کند تا در آینده هم اگر نیاز شد بتوان از این زیرساخت‌ها استفاده کرد. فعلاً در هماهنگی با اداره کل هنرهای نمایشی این ماجرا را پیش می‌بریم.

مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره دسته‌بندی فعالیت‌های مدنظر طرح در حال تدوین برای فضای مجازی، توضیح داد: ظرفیت فضای مجازی امکاناتی به ما می‌دهد. ما فاز دوم طرح را در ۲ حوزه مدنظر قرار داده‌ایم، فکر می‌کنیم آیا می‌شود نوعی ارتباط جدید را برقرار کرد که محصول تئاتری با حفظ تمام آن استانداردهای ایمنی و سلامت از طریق فضای مجازی در اختیار مخاطبان قرار بگیرد. دوم اینکه تئاتر شهر همواره در کنار اجراهای خود فعالیت‌هایی نظیر نشست‌های پژوهشی و بحث‌ها و گفتگوها داشته که این روزها خیلی در فضای مجازی داغ است و دوستان به شکل مبسوطی آن را انجام می‌دهند، ما با مرکزیت تئاتر شهر در قالب برنامه‌ای مدون این فعالیت را ساماندهی و از این فرصت استفاده کنیم.

وی درباره هدف از تدوین طرح و برنامه مدنظر برای فعالیت مجموعه تئاتر شهر در فضای مجازی طی تعطیلی کرونایی سالن‌ها و اجراهای تئاتری، تأکید کرد: هدف مان این است که به قول امروزی‌ها این چالش را به یک فرصت تازه‌ای تبدیل کنیم تا تئاتر شهر با هویت تئاتر شهر در ارتباط با مخاطبان باقی بماند و بتواند تأثیر خود را داشته باشد.

اسدی در پایان سخنان خود درباره زمان شروع اجرای طرح و برنامه فعالیت‌های تئاتر شهر در فضای مجازی، گفت: از هفته‌های آینده برنامه‌ها را اعلام می‌کنیم و گام‌به‌گام پیش می‌بریم. برخی از این کارها با استفاده از امکانات موجود است و برخی نیاز به فراهم شدن امکانات جدید دارد که به محض فراهم شدن سعی می‌کنیم همین فعالیت را گام به گام توسعه دهیم و به اطلاع همگان برسانیم.

  • نویسنده :
  • منبع :