اکران مردمی فیلم سینمایی «شنای پروانه» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینما آستارا برگزار شد.

پایگاه خبری تئاتر: اکران مردمی فیلم سینمایی «شنای پروانه» شب گذشته دوشنبه نهم تیرماه  با حضور محمد کارت کارگردان، رسول صدرعاملی تهیه‌کننده، محمدصادق رنج‌کشان سرمایه‌گذار، پانته‌آ بهرام، طناز طباطبایی، علی شادمان و آبان عسگری بازیگران در ششمین روز آغاز اکران عمومی فیلم در سینما آستارا برگزار شد.

رسول صدرعاملی تهیه‌کننده «شنای پروانه» در این مراسم گفت: از محمدصادق رنج‌کشان تشکر می‌کنم که در این شرایط - که در آن هر فیلم ممکن است به تنها یک ششم فروش در حالت عادی دست یابد- به اکران «شنای پروانه» رضایت داده است.

وی افزود: اکران «شنای پروانه» عجیب و غریب‌ترین اکران فیلم در ایران و حتی جهان است چرا که تعداد چشمگیری از مخاطبان عاشق سینما را با وجود رویارویی همه ما با بیماری کرونا، به سالن‌های سینما جذب کرده است. خبر پرشدن سالن‌های «شنای پروانه» و استقبال مردم، حتی به خارج از مرزها هم رسیده و من امیدوارم که مردم همچنان از این اثر حمایت کنند.

محمد کارت کارگردان «شنای پروانه» گفت: این فیلم که توسط بخش خصوصی ساخته شده، در شرایط فعلی روی پرده رفته  است و تنها امید من این است که مخاطب فرهیخته سینما بتواند با حفظ پروتکل‌های بهداشتی، فیلم را ببیند و امیدوار هستیم این حرکت که قرار است سینما را دوباره احیا کند، به نتیجه برسد.

پانته‌آ بهرام در سخنان کوتاهی گفت: سینما عشق است و زنده نگه داشتنش، زنده نگه داشتن یک عشق جمعی است که ما را تحت هرشرایطی - حتی شرایط کرونایی- اینگونه کنار همدیگر جمع می‌کند.

وی خطاب به مخاطبان حاضر در سالن گفت: قطعا شما هم عاشق سینما هستید و ممنون که کمک می‌کنید سینما زنده بماند.

علی شادمان بیان کرد: «شنای پروانه» ماحصل یک عشق جمعی است و ما خیلی دوستش داریم. شاید بتوانم بگویم استقبالی که این روزها از فیلم صورت گرفته، از همین انرژی جمعی آمده است که به تماشاگر منتقل می‌شود.

طناز طباطبایی و آبان عسگری هم در سخنان کوتاهی از تماشاگران به ‌خاطر حضور در این اکران تشکر کردند و از همه مردم خواستند تا برای دیدن فیلم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

در بخش دیگری از مراسم آغازین اکران مردمی «شنای پروانه» در سینما آستارا، محمدصادق رنج‌کشان سرمایه‌گذار فیلم گفت: این حضور نشان می‌دهد که شما چقدر سینما را دوست دارید. صندلی‌های خالی این سالن، به واسطه شرایط کرونایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و ما مصر به رعایت آن هستیم. امیدوارم وقتی فیلم را دیدید، با حال خوب از سالن سینما خارج شوید.

فروش فیلم «شنای پروانه» بر اساس اولین آمار سمفا، در کم تر از یک هفته بیش از ۹۴۷ میلیون تومان فروش داشته است.

  • نویسنده :
  • منبع :