اسامی فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد.

پایگاه خبری تئاتر: اسامی فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در سه گروه مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند اعلام شد.

در بخش مسابقه ملی این دوره جشنواره ۶۷ فیلم پذیرفته شدند که در قالب نمایش‌های برخط و از طریق پلت‌فرم‌های نمایش درخواستی به نمایش گذاشته می‌شوند.

اسامی فیلم‌ها و کارگردانان منتخب بخش «مسابقه ملی» جشنواره «سینماحقیقت» به این شرح است:

مستندهای کوتاه:

۱- آق سو (عبدالله عزیزی)
۲- آلوسان (محسن اسلام‌زاده)
۳- باوه [پدر] (محسن کولیوندی)
۴- برانازا [برادر خشکی‌ها] (علی اسدی)
۵- پا به توپ (حدیث جان‌بزرگی)
۶- پریزاد (مهدی ایمانی شهمیری)
۷- تجارتخانه بوشی (هادی نعمت‌الهی)
۸- تنها نخواهم ماند (یاسر طالبی)
۹- حاج ابوالقاسم قناد و پسران (مهرداد خاکی)
۱۰- حلب دریا ندارد (میثم صبوحی)
۱۱- خانجان (بابک طاهری)
۱۲- درباره پدر درباره مرگ (فرهاد بهبهانی)
۱۳- رویای آشفته (احسان نیکبخت)
۱۴- زرافشون (مهدی رجبیان)
۱۵- سارو (محمد عبداللهی)
۱۶- سایه‌های کوتاه (محسن عسگری‌زاده)
۱۷- سنجاقک‌های برکه‌ی خشک… (محمدصادق بکتاشیان)
۱۸- شب‌ها در راه (حسن ملک‌زاده)
۱۹- فریاد بلوط (محسن سخاء)
۲۰- کاکل (هادی ثابت شوکت‌آباد)
۲۱- کامیون آبی (هادی آفریده)
۲۲- کمی با من برقص (مصطفی امامی)
۲۳- گاندو (تیمور قادری)
۲۴- نی‌سان (محسن ظریفی‌پور)
۲۵- وایو (پناه‌برخدا رضایی)
۲۶- همیشه شب همیشه روز (یاسر خیر)

مستندهای نیمه‌بلند:

۲۷- آخرین نفس‌ها (فراز فداییان)
۲۸- آناهید (حمیدرضا علیپور)
۲۹- آوای شب دهم (سمیه کریمی)
۳۰- امیدی ه (علی زهیری)
۳۱- بازگشت دوباره (فرهاد ورهرام)
۳۲- بر سر خاک (محسن خان‌جهانی)
۳۳- بر کرانه‌های کاسپین (پژمان مظاهری‌پور)
۳۴- به جهت یادگاری (سعید محسن صفوی‌فر)
۳۵- به یک آن (مریم ایزدی)
۳۶- چامون (آرمان قلی‌پور دشتکی)
۳۷- چلچلای سفری (حسن جعفری)
۳۸- درجستجوی زمان از دست رفته (محمدصادق سمیعی‌فر)
۳۹- راه ناتمام «اصغر قندچی» (مصطفی رزاق‌کریمی)
۴۰- رش او (رضا عباسی)
۴۱- زخم قند (مهدی باقری)
۴۲- شمع، گل، پروانه (محمدصادق بکتاشیان)
۴۳- طاهر (امیرمسعود حسینی)
۴۴- طلارودان (رضا مجلسی)
۴۵- ف- الف (فرشاد اکتسابی)
۴۶- قطعه ۱۹ (مسعود دهنوی)
۴۷- کل فاطمه (مهدی زمانپور کیاسری)
۴۸- مرغ آتش (حجت طاهری)
۴۹- موسیقی زندگی من است (مهدی محمودی)
۵۰- میر و مار (امید پاک‌پرور)
۵۱- هوبره (فتح‌الله امیری، نیما عسکری)

مستندهای بلند:

۵۲- آنجا سپیده‌دم (محسن جهانی، هاشم مسعودی)
۵۳- آینه‌دار (پویان کاظمی)
۵۴- انیمیشن ایرانی (مهرداد شیخان)
۵۵- ایاقچی (محمدحسن دامن‌زن)
۵۶- ایساتیس (علیرضا دهقان)
۵۷- جاهای خالی پر شود (عطیه زارع آرندی)
۵۸- چشم ایرانی (ساسان فلاح‌فر)
۵۹- خانه (افسانه سالاری)
۶۰- داغ قره‌باغ (سینا حسین‌پور اصل)
۶۱- در لباس سربازی (مهدی نقویان)
۶۲- رویاهای خالکوبی شده (مهدی گنجی)
۶۳- ساکنین طبقه بالای لاله‌زار (فریبا رئیسی)
۶۴- کمیته (عبدالحسین بدرلو)
۶۵- گزارش رمادی (علی‌محمد ذوالفقاری)
۶۶- ناخدا دریایی (مازیار مشتاق گوهری)
۶۷- هجده هزارپا (مهدی شامحمدی)

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

برای مشاهده دیگر اخبار سینما اینجا کلیک کنید

  • نویسنده :
  • منبع :