انیمیشن کوتاه «خورده شده» ساخته‌ی محسن رضاپور موفق به کسب جایزه‌ی از جشنواره‌ی فیلم «دیِچی‌مینوتی» ایتالیا شد.

پایگاه خبری تئاتر: انیمیشن کوتاه «خورده شده» ساخته‌ی «محسن رضاپور» موفق به کسب جایزه‌ی از جشنواره‌ی فیلم «دیِچی‌مینوتی» ایتالیا شد.

«خورده شده» تنها انیمیشنی بود که در رقابت با فیلم‌های این جشنواره موفق به کسب جایزه شد.

این جشنواره که در ابتدا قرار بود اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار شود، با گسترش ویروس کرونا در ایتالیا به تاخیر افتاد و سرانجام ماه‌ها بعد بصورت مجازی برگزار شد.

«خورده شده» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و در جیبی‌استودیو ساخته شده است.

این انیمیشن کوتاه، پیش از این به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دو جشنواره‌ی اُسکار کوآلیفایِ «فیلم‌های کودکان نیویورک» آمریکا و «اشتوتگارت» آلمان برگزیده شده و موفق به کسب نشان Distinction از پانزدهمین دوره‌ی «آتِنز انیمافست» یونان و نشان افتخار بیست و ششمین دوره‌ی جشنواره فیلم Golden Beggar اسلواکی شد. این فیلم در اسفند ۱۳۹۷ نیز برنده‌ی جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران یازدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی پویانمایی تهران شده بود.

انیمیشن «خورده شده» تاکنون در بخش مسابقه‌ی ده‌ها جشنواره‌ی جهانی نظیر سیکاف، انیبار، استاپ‌موشن مونترال و… به رقابت پرداخته است.

گفتنی است: داستان این انیمیشن کوتاه در دنیایی رُخ می‌دهد که همه در حالِ خوردن یکدیگر هستند؛ اما در این بین، یکی از موجودات راهی برای بقا پیدا کرده و پس از خورده شدن، درون شکم گرگی به زندگی‌اش ادامه می‌دهد…

برای مشاهده دیگر اخبار سینما اینجا کلیک کنید

  • نویسنده :
  • منبع :