علی شمس از اجرای نمایش «احتمالات» در تابستان ۱۴۰۰ در مجموعه تئاتر شهر خبر داد.

پایگاه خبری تئاتر: علی شمس نویسنده و کارگردان تئاتر درباره تازه‌ترین فعالیتش در این حوزه گفت: قصد دارم نمایش «احتمالات» را که قرار بود تابستان امسال در مجموعه تئاتر شهر به صحنه برود و به دلیل بیماری کرونا اجرایش به تعویق افتاد، دوباره برای اجرا آماده کنم. با توجه به کورسوی امیدی که به واسطه تولید واکسن پیدا شده و طبق صحبت‌هایی که با رییس تئاترشهر داشته‌ام قرار بر این شد که اوایل تابستان این اثر نمایشی را در این مجموعه به صحنه ببرم.

وی ادامه داد: این تجربه هم در امتداد تجربیات قبلی خودم است که امیدوارم دوباره مشکلی برای اجرا به وجود نیاید و تا تیرماه بتوانیم از حداکثر ظرفیت سالن به لحاظ جذب مخاطب بهره ببریم و امکان یک اجرای بدون حاشیه و دغدغه برایمان شکل بگیرد. به زودی نیز بازیگران نمایش معرفی خواهند شد. در حال حاضر تمرین‌ها را آغاز کرده‌ایم و امیدوارم بتوانیم به اجرا برسیم.

کارگردان «داستان‌های میان رودان» در پایان درباره مضمون نمایش «احتمالات» توضیح داد: این نمایشنامه حول کانسپت «کتاب» اتفاق می‌افتد و یک پارودی گروتسک تاریخی راجع به ۸ احتمالی است که مولف نسبت به وقایع تاریخی ارائه می‌دهد. از همین رو یک سیر مشخص روایی در نمایش وجود ندارد و همه اتفاقات حول محور «کتاب» می‌گذرد و هر احتمالی که برای چند شخصیت یا چند کتاب معروف در تاریخ ایران می‌شود به آن رجوع کرد.

برای مشاهده دیگر اخبار سینما اینجا کلیک کنید

برای مشاهده دیگر اخبار تئاتر اینجا کلیک کنید

  • نویسنده :
  • منبع : خبرگزاری مهر