نمایش «بازی‌های کشتار همگانی» به کارگردانی بهروز سروعلیشاهی از اول تیرماه در سالن صنوبر پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

پایگاه خبری تئاتر: این اثر نمایشی به نویسندگی اوژن یونسکو و ترجمه زنده‌یاد داوود رشیدی برای اجرا در سالن صنوبر پردیس تئاتر شهرزاد، به دراماتورژی و کارگردانی بهروز سروعلیشاهی، تمرینات خود را از ماه‌ها قبل آغاز کرده بود که البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، اجرای عموم آن دچار وقفه شد و قرار است با آغاز فصل تابستان میزبان علاقه‌مندان به هنرهای نمایشی باشد.

«بازی‌های کشتار همگانی» را اوژن یونسکو در بین سال‌های 1964 تا 1969 به رشته تحریر درآورده و روایتگر داستان شهری است که در آن طاعون شیوع پیدا کرده و نویسنده در آن واکنش مردم در برهه‌های مختلف در مواجهه با مرگ را به نقد و چالش می‌کشد.

این نمایش دومین تجربه این گروه تئاتری در دوران کروناست و سروعلیشاهی پیش از این در شهریور سال گذشته نمایش "عبور" نوشته هوگو سالسدو - نمایشنامه‌نویس مکزیکی - را در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه برده بود.

پدرام رضوانی به عنوان طراح نور و امیر اردلان در کسوت آهنگساز، در این اثر نمایشی این گروه تئاتری را همراهی می‌کنند.

مهدی بازدار، آیت بی‌غم، احمد حامدی، حسام زرنوشه، ملیکا شهاب، عبدالرضا صفری دریایی، نسترن صفری، ساره گندمی، سهیلا مفیدی، لیلا مفیدی، شاهین ملک‌زاده، سعید نبوی، محمد امید دوست، سهیل خبازی‌نژاد و پوریا محسنی بازیگران این نمایش هستند.

علاقه‌مندان به پیش‌خرید بلیط این نمایش می‌توانند به سایت تیوال به نشانی tiwall.com مراجعه کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :