فیلم مستند «یک روایت زرد» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد عابدی برای حضور در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی «لیبرک» چک انتخاب شد.

پایگاه خبری تئاتر: جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی «لیبرک» چک یکی از معتبرترین و قدیمی ترین فستیوال های فیلم های ورزشی در سطح جهان است که امسال بیست و چهارمین دوره برگزاری خود را پشت سر می گذارد و از سی ام سپتامبر تا ۱۰ اکتبر مصادف با ۸ تا ۱۸ مهر، با نمایش آثار و داوری آن ها میزبان فیلم های منتخب و مخاطبان خود خواهد بود.

این دومین حضور «یک روایت زرد» در عرصه بین المللی و جشنواره های جهانی است. محمد عابدی کارگردان و تهیه کننده اثر در ۷۳ دقیقه، روایت گر زندگی و دلدادگی طرفداران یک تیم آلمانی به نام بورسیا دورتموند آلمان شده است، هوادارانی که به نوعی زندگی و روزمره گی های شان با دنبال کردن اتفاقات، موفقیت ها و شکست ها و سرنوشت بازی های این تیم گره خورده است.

داستان چند جوان ایرانی که به طرز عجیبی طرفدار تیم فوتبال بورسیا دورتموند آلمان هستند و فارغ از هر نوع ترس از قضاوت شدن، از عشق خود به تیم محبوبشان سخن می گویند. در میان آنها هستند افرادی که متعصابه حاضرند از زندگی شان بگذرند اما موفقیت تیم دوست داشتنی شان را ببینند. زمان پخش بازی های این تیم، آنها دور هم جمع شده و از کیلومترها دورتر، همپای جوانان آلمانی بورسیا دورتموند را تشویق می کنند.

این فیلم همچنین در جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی هوستون HISFF آمریکا که ۳ تا ۶ ژوِئن ۲۰۲۱ برگزار شد، حضور یافته و برای مخاطبان به نمایش گذاشته شد.

اسامی برخی از عوامل و دست اندرکاران فیلم «یک روایت زرد» عبارتند از محمد عابدی تهیه کننده و کارگردان، حسین علوی مدیرتصویربرداری، محمدعلی شعبانی تدوین، پرویز داودی آهنگساز، زهرا صفایی مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای.

پخش بین الملل این فیلم را «مینروا» فیلم با مدیریت الهه گودرزی برعهده دارد.

بیست و چهارمین دوره فستیوال بین المللی فیلم های ورزشی Sportfilm Liberec است که در شهر لیبرک در شمال حمهوری چک برگزار می شود. جایزه اصلی این جشنواره به عنوان اسکار برای فیلم های ورزشی شناخته می شود. متولی این جشنواره، فدراسیون بین المللی ورزش های تلویزیونی سینمایی (FICTS) است که به ۷۰ کشور تحت حمایت کمیته بین المللی المپیک ملحق شده است.

  • نویسنده :
  • منبع :