پنج سینماگر بین المللی با برگزاری کارگاه آموزشی در پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» حضور دارند.

پایگاه خبری تئاتر: دیوید چاراپ، هلنا ترشتیکوا، کرستن جانسون، میشل نول و پیتر همیلتون اساتید کارگاه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» هستند.

دیوید چاراپ کارگاه «هنر تدوین مستند» را برگزار می‌کند، چاراپ بیش از بیست سال تدوینگر تحسین شده در حوزه مستند و داستانی بوده است و با کارگردانانی مانند پاول پاولیکوفسکی، مارک آیزاکس و کوین مک‌دونالد همکاری کرده است.

هلنا ترشتیکوا کارگاه «مستند به شیوه تایم لپس» را برگزار می‌کند، او عضو آکادمی فیلم اروپا و در زمان کوتاهی وزیر فرهنگ جمهوری چک بوده، ترشتیکوا بیش از پنجاه فیلم مستند با موضوعات مختلف ساخته که عمدتاً درباره روابط انسانی و مشکلات اجتماعی مختلف است.

کرستن جانسون کارگاه «اخلاق حرفه‌ای در تصویربرداری» را برگزار می‌کند، کرستن جانسون مستندساز و فیلمبردار آمریکایی است. او بیشتر به خاطر کار دوربینش در چندین فیلم مستند بلند معروف مانند Citizenfour و The Oath شناخته شده است. او سال ۲۰۱۶ فیلم Cameraperson را ساخت، فیلمی که شامل قطعات مختلفی از چندین دهه فعالیت او در سراسر جهان به عنوان فیلمبردار مستند است.

میشل نول کارگاه «راهبردهای پخش جشنواره ای» را برگزار می‌کند. میشل نول (کارگردان و تهیه کننده تلویزیونی فرانسوی است. این تهیه کننده، کارگردان برنامه‌های تلویزیونی در سال ۱۹۸۲، تلویزیون Revcom را به عنوان شبکه تلویزیونی مستقل گروه انتشارات فرانسوی "Editions Mondiales" راه اندازی کرد که به سرعت آن را به یکی از موفق ترین و بین المللی ترین شرکت‌های تولید فرانسوی با زیرمجموعه‌هایی در آلمان، بریتانیا و استرالیا تبدیل کرد.

پیتر همیلتون کارگاه «راهبردهای پخش اینترنتی و استریمرها» را برگزار می‌کند. پیتر همیلتون مدیریت شرکت مشاوران پیتر همیلتون را بر عهده دارد که از سال ۱۹۸۷ در نیویورک مستقر است و خدمات توسعه کسب و کار را برای صنعت مستند ارائه می‌کند.

پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» با دبیری محمد حمیدی مقدم از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه برگزار می‌شود.

  • نویسنده :
  • منبع :