آئین اختتامیه چهلمین جشنواره تئاتر فجر در تالار وحدت برگزار و طی آن برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی شدند.

پایگاه خبری تئاتر: چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر با برگزاری مراسم اختتامیه در شامگاه سه‌شنبه بیست و ششم بهمن و معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.

طی این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف به شرح ذیل معرفی شدند.

بخش مسابقه رادیوتئاتر

افکتور (فولی آرت):

- احمد حسین مقدم برای افکت نمایش ساندی از خراسان جنوبی

- مسعود نصیریان برای افکت نمایش زخم رباب از اصفهان

- نرگس موسی‌پور برای افکت نمایش‌های کمدی کافه از تهران و ضیافت مرغان مهاجر از تهران (برگزیده)

صدابردار:

- رضا حیدری برای صدابرداری نمایش مافگه از چهارمحال و بختیاری

- علی جان‌نثاری برای صدابرداری نمایش زخمه‌ی رباب از اصفهان

- مجید آیینه برای صدابرداری نمایش کمدی کافه از تهران (برگزیده)

بازیگر زن:

- الهه علیزاده برای بازی در نمایش مافگه از چهارمحال و بختیاری (برگزیده)

- شیرین سپهراد برای بازی در نمایش ضیافت مرغان مهاجر از تهران

- مریم مشهور برای بازی در نمایش کمدی کافه از تهران (دیپلم افتخار)

بازیگری مرد:

- بهرام سروری‌نژاد برای بازی در نمایش کمدی کافه از تهران (برگزیده)

- معین وصال برای بازی در نمایش زخمه‌ی رباب از اصفهان

- هادی رحیمی برای بازی در نمایش ساندی از خراسان جنوبی

کارگردانی:

- بهرام سروری‌نژاد و پیمان قریب‌پناه برای کارگردانی نمایش کمدی کافه از تهران

- زهرا اسماعیلی برای کارگردانی نمایش مافگه از چهارمحال و بختیاری (برگزیده)

- محمدعلی یاری برای کارگردانی نمایش زخمه‌ی رباب از اصفهان

نمایشنامه‌نویس:

- پیمان قریب‌پناه برای نگارش نمایش کمدی کافه از تهران

- زهرا اسماعیلی برای نگارش نمایش مافگه از چهارمحال و بختیاری (برگزیده)

- وفا مصطفی‌پور برای نگارش نمایش حدیث بی‌قراری لیلا از مازندران

اثر برگزیده:

- مافگه از چهارمحال و بختیاری به کارگردانی زهرا اسماعیلی

بخش خیابانی و دیگرگونه‌های نمایشی

بخش طراحی لباس:

آژین عبدالله‌زاده برای طراحی لباس نمایش باجه تلفن

مهدی مزدارانی برای طراحی لباس نمایش آخرین اولی

هادی کیانی برای طراحی لباس نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب (برگزیده)

بخش طراحی فضا:

افشین خدری و فراز کاظمی برای نمایش باجه تلفن

محمدرضا پورعلی و میلاد حسن‌زاده برای نمایش ارزش نداره (تقدیر)

هادی کیانی برای نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب (برگزیده)

بخش موسیقی:

آریان خسروی برای نمایش باجه تلفن (برگزیده)

امیرحسین انصافی، امیرمحمد انصافی، محمدحسین رحیمی و نیما مهدوی برای نمایش آخرین اولی (تقدیر)

علی خاتمی برای نمایش ۲۵ متر آرزو

بازیگری زن:

آرزو جعفری برای بازی در نمایش قصه کفش‌ها (تقدیر)

دلآرام ترکی برای بازی در نمایش p.o.v (تقدیر)

ساغر کیخا برای بازی در نمایش آشوبگران

مارال ایزدبخش برای بازی در نمایش ۲۵ متر آرزو (تقدیر)

بازیگری مرد:

امیرحسین انصافی و امید حمیدی برای بازی در نمایش آخرین اولی (تقدیر)

مصطفی کولیوندی برای بازی در نمایش پینوکیو

هادی کیانی برای بازی در نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب (برگزیده)

کارگردانی:

افشین خدری برای کارگردانی نمایش باجه تلفن (تقدیر)

سعید بادینی برای کارگردانی نمایش آشوبگران

سمیه مهری برای کارگردانی نمایش آخرین اولی

هادی کیانی برای کارگردانی نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب (برگزیده)

طراحی ایده:

احمد صمیمی برای نمایش p.o.v

افشین خدری برای نمایش باجه تلفن (تقدیر)

سمیه مهری برای نمایش آخرین اولی (تقدیر)

هادی کیانی برای نمایش روده‌درازی‌های یک مرده بی‌صاحب (برگزیده)

در بخش دیگرگونه‌های اجرایی سه اجرا قدردانی شدند:

اجرای هفت تا نه و نیم به کارگردانی مریم خلیلی

اجرای رها به کارگردانی مهیار جوادی‌ها

اجرای دگردیسی شاعرانه یک گیشا به کارگردانی عیسا صادقی

بخش مسابقه صحنه‌ای

طراحی گریم

فرزاد رادفر و آژمان بیژنی‌نسب برای طراحی گریم نمایش «هملر بیژنی» از فسا (تقدیر)

فائزه سلطانی برای طراحی گریم نمایش «ژپتو» از تهران

محمد مسیبی برای نمایش برای طراحی گریم «احتمالات» از تهران (برگزیده)

طراحی حرکت

مهرداد آبجار برای طراحی حرکت نمایش «بانوی محبوب من» از تهران (تقدیر)

آژمان بیژنی‌نسب برای طراحی حرکت نمایش «هملر بیژنی» از فسا

مجتبی رستمی‌فر برای طراحی حرکت نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز (برگزیده)

محمد نیازی برای طراحی حرکت نمایش «سوئینی تاد» از مشهد

طراحی نور

رضا خضرایی برای طراحی نور نمایش «بابا آدم» از تهران

محمود کریمی برای طراحی نور نمایش «سوئینی تاد» از مشهد (تقدیر)

ایمان نخلستانی برای طراحی نور نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز (برگزیده)

طراحی لباس

آژمان بیژنی‌نسب و نجمه زارعی جلیانی برای طراحی لباس نمایش «هملر بیژنی» از فسا (برگزیده)

سارا حسین‌پور برای طراحی لباس نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز (تقدیر)

محبوبه سلطانی برای طراحی لباس نمایش «سوئینی تاد» از مشهد

-محمد مهری برای طراحی لباس نمایش «ژپتو» از تهران

موسیقی

ویلیام نیری برای موسیقی نمایش «بانوی محبوب من» از تهران (برگزیده)

آرمین سپیدار برای موسیقی نمایش «سوئینی تاد» از مشهد (تقدیر)

آژمان بیژنی‌نسب و علیرضا مهدوی برای موسیقی نمایش «هملر بیژنی» از فسا

طراحی صحنه

مجتبی رستمی‌فر برای طراحی صحنه نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز (برگزیده)

سیدمهدی موسوی‌تبار و علی شمس برای طراحی صحنه نمایش «احتمالات» از تهران (تقدیر)

سینا ییلاق‌بیگی برای طراحی صحنه نمایش «بابا آدم» از تهران

بازیگری زن

گیلدا حمیدی برای بازی در نمایش «غلامرضا لبخندی» از تهران

شاهده خدادادی برای بازی در نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز

نسرین درخشان‌زاده برای بازی در نمایش «احتمالات» از تهران (تقدیر)

الهام شعبانی برای بازی در نمایش «بابا آدم» از تهران (تقدیر)

آزاده صمدی برای بازی در نمایش «آلنده نازنین» از تهران

نورا هاشمی برای بازی در نمایش «بانوی محبوب من» از تهران (برگزیده)

بازیگری مرد

رضا بهرامی برای بازی در نمایش «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» از تهران

دانیال خیرخواه برای بازی در نمایش «احتمالات» از تهران

مجید رحمتی برای بازی در نمایش‌های «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» و «تصویر مصور مظفری» از تهران

تینو صالحی برای بازی در نمایش «سگک» از تهران (برگزیده)

رضا عمرانی برای بازی در نمایش «بانوی محبوب من» از تهران

حمیدرضا محمدی برای بازی در نمایش «بابا آدم» از تهران

پیام نوروزی برای بازی در نمایش «زندگی سگ مرده» از قزوین (تقدیر)

نمایشنامه‌نویسی

محمود احدی‌نیا برای نگارش نمایشنامه «خاک سفید» از تهران

کهبد تاراج برای نگارش نمایشنامه «سگک» از تهران (تقدیر)

باقر سروش برای نگارش نمایشنامه «سالخوردگی» از بیجار (برگزیده)

تینو صالحی برای نگارش نمایشنامه «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» از تهران

لیلی عاج برای نگارش نمایشنامه «قند خون» از یزد

کارگردانی

گلاب آدینه برای کارگردانی نمایش «بانوی محبوب من» از تهران

رضا بهرامی برای کارگردانی نمایش «سگک» از تهران

مجتبی رستمی‌فر برای کارگردانی نمایش «مرثیه‌ای بر قتل ژولیوس سزار» از اهواز (برگزیده)

علی شمس برای کارگردانی نمایش «احتمالات» از تهران (تقدیر)

محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «سوئینی تاد» از مشهد

*جایزه سرباز وطن

پخش کلیپ‌هایی برای نکوداشت هنرمندان درگذشته تئاتر و همچنین درباره ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود سالاری معاون هنری او برای اهدای جایزه بخش سرباز وطن جشنواره روی صحنه آمدند.

جایزه ویژه این بخش به نمایش «روزگار سرد» به کارگردانی سمیرا سلطانی از سقز اهدا شد.

*منتخبان بخش ایثار و شهادت:

-نمایش «سگک» به کارگردانی رضا بهرامی

- نمایش «مصریه» به کارگردانی اکبر آیین

///.

  • نویسنده :
  • منبع :