درفصل تازه پردیس تئاتر شهرزاد، نمایش های برگزیده روی صحنه می روند.

پایگاه خبری تئاتر: پردیس تئاتر شهرزاد فروردین ماه ۱۴۰۱ با رپرتوار نمایش های برگزیده میزبان مخاطبان خواهد بود و ۱۲ نمایش در این دوره روی صحنه خواهند رفت.

"فروغ فرخزاد به تئاتر شهرزاد می آید"

بنابراین گزارش، «خانه سیاه است» نمایش که در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفت، در باب زندگی و اشعار "فروغ فرخزاد" نوروز1401در سالن یک تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.
«خانه سیاه است» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محسن اردشیر و تهیه کنندگی مهدی کریم پور است از هفتم فروردین ماه  به مدت ۶۰ دقیقه در ایام نوروز میزبان تماشاگران خواهد بود.

"پرویز پرستویی تهیه کننده یک نمایش در تئاتر شهرزاد شد"

نمایش"اول شخص مفرد" به تهیه کنندگی پرویز پرستویی  پرمخاطب ترین نمایش سال1400 در اصفهان است که از شانزدهم فروردین در سالن شماره سه تئاترشهرزاد روی صحنه می رود. «اول شخص مفرد» به نویسندگی و کارگردانی امیدنیاز، روایتگر زندگی مردی به نام مهرداد است که زندگی او با فراز و نشیب‌های فراوانی روبه‌رو شده است.
این نمایش با نگاهی خلاقانه به نقش بازیگر، و نیز از دید روانشناسی و فلسفه، به جهانِ زندگی قهرمان داستان میپردازد.

"بهاره رهنما با نمایش خاطره انگیز"چشم هایی که مال توست"به شهرزاد می آید"

نمایش"چشم هایی که مال توست"به نویسندگی ،کارگردانی و بازیگری بهاره رهنما یکی از نمایش های سال های اخیر است که در قالب رپرتوار نمایش های در تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود. این نمایش، که در کانادا،فرانسه،اتریش و سوئد نیز روی صحنه رفته است از هشتم فروردین ماه در سالن شماره سه روی صحنه می رود. 
این نمایش ماجرای زنی است که پس از به دنیاآوردن فرزندش، شوهرش او را ترک کرده و تماشاگر شاهد واگویه‌های زن خواهد بود که لحظاتی به صورت ذهنی با همسر جدا شده اش هم گفتگویی می‌کند.
این اثر با صدای شهاب حسینی و موسیقی علی زندوکیلی اجرا خواهد شد و سینا سعیدی تهیه کنندگی این اثر را برعهده دارند.

 
"نوید محمدزاده و تهیه کنندگی دو نمایش در تئاتر شهرزاد"

نوید محمدزاده نیز بهار ۱۴۰۱ با دو نمایش"شب شک"و"کریمولوژی"که تهیه کنندگی آنها را به عهده دارد،به تئاتر شهرزاد می آید. 

نمایش"کریمولوژی"به نویسندگی مهران رنجبر و کارگردانی رضا بهرامی که با دریافت چهار لوح تقدیر در سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر روی صحنه رفت از پانزدهم فروردین ماه در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.
این نمایش روایت مونولوگی از زندگی کریم شیره‌ای، تلخک دربار ناصرالدین شاه بود که برای ناصرالدین شاه آنقدر عزیز بود که زمانی که فوت کرد ناصرالدین شاه سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

نمایش «شب شک» به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه‌کنندگی نوید محمدزاده از جمله آثار برگزیده بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران است که تندیس «بازیگر نقش اول» و «کارگردانی» را دریافت کرده است و از نیمه فروردین ماه در سالن شماره ۳ پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

"نمایش "هاری"و خداحافظی هانا کامکار از تئاتر"
 
نمایش"هاری"به نویسندگی و کارگردانی افشین زمانی نیز از 14 فروردین در سالن شماره دو روی صحنه می رود و آخرین حضور هانا کامکار به عنوان بازیگر روی صحنه خواهد بود.این نمایش دومین بخش از یک سه‌گانه است که بر مبنای کاراکترهای تاریخی ایران نگاشته شده است و در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در شش بخش کاندیدای دریافت جایزه و در بخش بازیگری به عنوان برگزیده انتخاب شد.

"نمایش های موفق سال۱۴۰۰ شهرزاد تمدید شدند"
نمایش"بک تو بلک"با بیش از ۳۰هزار مخاطب و پرفروش ترین اجرای سال۱۴۰۰، از هجدهم فروردین مجدد روی صحنه می رود.
در این که نمایش سجاد افشاریان نویسندگی و کارگردانی آن را به عهده دارد،علاوه بر سجاد افشاریان، مهدی زندیه و نیکو بستانی نیز به‌عنوان بازیگر حضور دارند. 
این نمایش قصه مواجهه آدم‌ها با تنهایی و خلوت با درون خود است.

کنسرت نمایش های"ترانه شرقی"به نویسندگی و کارگردانی جلال الدین دری و با اجرای زنده حجت اشرف زده نیز دیگر اجرای سال۱۴۰۰ است که از چهاردهم فروردین مجدد روی صحنه می رود.
رحیم نوروزی، شبنم قلی‌خانی، سمیرا حسینی، سعید زارعی، سپیده صباغ، حسین میرزاییان، آزاده سیفی، صدف بهشتی، مهدی ابراهیمی، مهدی هاشمی، رز زارع و امیرعلی دانایی در این نمایش ایفای نقش می کنند.

"نوروز با یک نمایش کمدی از جواد انصافی"
 نمایش کمدی موزیکال "خفتگان چشم باز" به کارگردانی جواد انصافی از هفتم فروردین میهمان تئاتر شهرزاد است.

پردیس تئاتر شهرزاد به مناسبت نوروز و برای اینکه سال نو حال و هوای تماشاگران برای لحظاتی هر چند کوتاه شاد و خندان شود، این نمایش را در اولویت اجرای بهار قرار داده است.
در خلاصه داستان این نمایش آمده است:دو برادر متوجه می‌شوند پسر عموی آن‌ها که بسیار پول دار است در حال مرگ است و تنها وارث او همین دو برادر هستند. اما برادرها از پسر عموی خود بی خبرند و همه جا را دنبال او می‌گردند و.
 جواد انصافی، علی خازنی، محمدرضا قربانی، حمید رئوف تبار، امیرحسین انصافی، امیرمحمد انصافی، رضا معراجی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

"بهار نمایش های کودک و نوجوان در پردیس تئاتر شهرزاد"

 نمایش های کودک و نوجوان نیز در ایام نوروز روی صحنه می رود. بر همین اساس نمایش"هدیه کوچولو و یک روز و دو فصل" به کارگردانی رامین کهن و نمایش"حیاط خانه ما"به کارگردانی وحید خسروی نیز از چهارم فروردین در سالن شماره سه و نمایش"اپلیکیشن بابایاب"در سالن شماره دو روی صحنه می رود. 

" تئاتر شهرزاد میزبان توفان شد"

توفان نوشته ویلیام شکسپیر به کارگردانی مصطفی کوشکی از ۱۴فروردین ماه روی صحنه تئاتر شهرزاد می رود.
 این نمایش محصول بیش از یکسال تمرین در شرایط سخت کرونایی است و مهران ‌امام‌بخش، شهروز ‌دل‌افکار، احسان ‌رضوانی، سونیا ‌سرلک، کوروش ‌شاهونه، الهه ‌شه‌پرست، یعقوب ‌صباحی، حمید ‌عاشوری، ایمان ‌عبدی، محمدهادی ‌عطایی، آرش ‌فلاحت‌پیشه، محمد قلندری، محمد ‌نادری در آن ایفای نقش می کنند.


علاقمندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند به سایت شهرزاد به آدرسwww.shahrzadtheater.irمراجعه کنند و جهت تهیه بلیط ها به سایت تیوال مراجعه کنند.

  • نویسنده :
  • منبع :