کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی، امیر مشهدی‌عباس را به‌ عنوان دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان منصوب کرد.

چارسو پرس: همزمان با برگزاری آیین پایانی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان، روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد که کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی امیر مشهدی‌عباس را به‌عنوان دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان منصوب کرد.
در متن حکم کاظم نظری به امیر مشهدی‌عباس آمده است:

«جناب آقای امیر مشهدی عباس
نظر به تجربه، تخصص و تعلق‌خاطر جنابعالی به هنر نمایش کودک و نوجوان، به‌موجب این حکم به‌عنوان «دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان» منصوب می‌شوید، انتظار می‌رود؛
ازآنجاکه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان باسابقه مؤثر و استقبال پرشور مخاطبان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این جشنواره با حضور و مشارکت هنرمندان این رشته و دنیای جادویی و خیال‌انگیز و احساس زلال و عاطفه، چراغ روشن و امیدبخش آینده هنر این سرزمین خواهد بود. برای نیل به آینده روشن، جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان فرصتی است تا به مدد حضور و سرمایه پر اشتیاق این هنر یعنی تماشاگران و توجه به قوه خلاق و آفرینش‌گری و نبوغ هنرمندان بتوان صحنه فراخ بازی و اندیشه را گسترش داد. بچه‌های مهر این سرزمین امانت الهی هستند که باید با آغوش باز تجسم امید و روزهای پرشوق زندگی را بر صحنه زندگی شاهد باشند. روزهای نشاط و پویایی و باور روشن که دنیای هنر و جهان نمایش این امکان را ایجاد می‌کند. امید است در بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان شاهد آن باشیم.
مزید توفیقات جنابعالی در خدمت به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی را ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از درگاه خداوند متعال خواستارم.»

همواره یکی از مطالبات جامعه تئاتری تثبیت دبیران جشنواره‌های گوناگون بوده تا با این شیوه، فرصت بهتری برای بهره‌مندی از تجربیات افراد فراهم شود و فردی که چند دوره به عنوان دبیر عهده‌دار امور می‌شود، بتواند از دستاوردهای خود برای برگزاری با کیفیت‌تر آن رویداد بهره ببرد.

امیر مشهدی عباس دبیری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را نیز بر عهده داشت.

  • نویسنده :
  • منبع :