سکانس‌هایی از نقش‌آفرینی محسن تنابنده در«جنگ جهانی سوم» اثر راه یافته هومن سیدی به اسکار۲۰۲۳ پربازدید شد.

چارسو پرس: درحالی که ۳۵ روز دیگر، اسامی ۱۵ نامزد اولیه شاخه بین‌المللی اسکار ۲۰۲۳ معرفی می‌شود  سکانس‌هایی از نقش‌آفرینی محسن تنابنده در تازه ترین اثر هومن سیدی؛ «جنگ جهانی سوم» که به عنوان نماینده سینمای ایران در رقابت‌های اسکار حضور دارد، مورد توجه کاربران قرار گرفت. «جنگ جهانی سوم» در ادامه مسیر فیلم‌سازی هومن سیدی، تکمیل‌کننده تدریجی پازل روان‌شناسانه‌ای است که او آن را در «مغزهای کوچک زنگ‌زده» مطرح کرد، در «قورباغه» مرحله آزمون و خطای آن را طی کرد و حالا اینجا در «جنگ جهانی سوم»، به بلوغ رساند

فیلم، داستان کارگری به نام شکیب (با بازی محسن تنابنده) است که زن و فرزند خود را در زلزله از دست می‌دهد و به صورت تصادفی با دختری کر و لال به نام لادن آشنا می‌شود. در ادامه، این آشنایی هم‌زمان می‌شود با کار جدید او که در پشت صحنه یک فیلم مربوط به جنگ جهانی است. او که به عنوان یک کارگر ساده برای پشت صحنه این فیلم انتخاب می‌شود با بیماری بازیگر نقش هیتلر، برای بازی در این نقش انتخاب می‌شود و ..

 محسن تنابنده به خاطر بازی در فیلم سینمایی جنگ جهانی سوم به کارگردانی هومن سیدی جایزه بهترین بازیگر مرد بخش افق های هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز را به خود اختصاص داد.

  • نویسنده :
  • منبع :