فهرست فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد منتشر شد.

چارسو پرس: به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم رشد، فهرست کامل فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد منتشر شد. بر این اساس، 104 فیلم در این بخش حضور خواهند داشت و برای دریافت تندیس‌های پویانمایی، مستند و فیلم‌های داستانی به رقابت خواهند پرداخت.

در بخش پویانمایی 16 اثر ایرانی و 17 اثر خارجی حضور دارند، همچنین فیلم‌های بخش داستانی بلند شامل هفت فیلم ایرانی و دو فیلم خارجی هستند. در بخش مستندهای بلند نیز 9 فیلم ایرانی و چهار فیلم خارجی حضور دارند و هشت فیلم کوتاه مستند از ایران و هفت فیلم کوتاه مستند از خارج از کشور، با هم به رقابت خواهند پرداخت.

در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه که بیشترین تعداد آثار بخش بین‌الملل جشنواره در آن حضور دارند، 18 فیلم ایرانی و 16 فیلم خارجی به رقابت خواهند پرداخت.

اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره بر اساس برنامه‌ ارائه‌شده در دو نوبت صبح (مخصوص مدارس) و بعدازظهر صورت خواهد گرفت. همچنین کارگاه‌ها و نشست‌هایی تخصصی با موضوعات مرتبط با حوزه آموزش و سینما، به صورت روزانه در این جشنواره برپا می‌شود.

امسال سه هزار و 460 فیلم از ایران و بیش از 100 کشور جهان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود. جشنواره فیلم رشد از هفتم آذرماه آغاز به کار کرده و قرار است تا 13 آذرماه ادامه داشته باشد. اطلاع‌رسانی خبرها و رویدادهای مربوط به این دوره جشنواره در پایگاه اینترنتی به نشانی eff.roshd.ir صورت می‌گیرد.

 

* فیلم‌های داستانی بلند بخش مسابقه بین‌الملل پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

سوییپر/ امین شجاعی

سیمین/ مرتضی آتش‌زمزم

برمی‌گردم/ مرتضی آتش‌زمزم

دختر ایران/ سید جلال اشکذری

قاب رفاقت/ مهرداد عزیزی پارسا

بچه‌های دشت/ اسماعیل مسعودی

میان صخره‌ها/ مختار عبداللهی

Kukbi Karuna Vishwanath

The journey Joao Castello

 

* فیلم‌های داستانی کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

دادگاه رسمی است/ محسن اردستانی

پل/ جابر نوری زارمی

خشم/ موسی حسین‌نژاد

ایستادن روی پای راست/ وحید اسلامی

قصه دوران/ نوید سالاری مقدم

سردست/ فاطمه‌سادات جوادی

قهرمانان/ محمد علی‌زاده‌فرد

پرتاب ناگهانی یک فیل/ نازنین چیت‌ساز

تشک/ آرش حسن‌پور

ویر/ محمدحسن حیاتی‌پور

حضور و غیاب/ مهدی شاهسواری

جای خالی/ نسیم اسدپور

آرام/ روح‌الله مجرد

یک اتفاق ساده/ ربابه رحیمی

عباس/ حسین ترک‌جوش

شماره هفت/ محمدرضا دوستی

کوه/ تیمور قادری

آهو/ شیلا خوش‌اقبال

Quandary پیام میرتبریزیان

Ragya Medhat Saleh

The Catch Moris Amiryan

Umut Saule Mukanbetova

1 1 = 1 + 1 David F. Sanaberg

APPLE TREE Olga Azhnakina

ESTRELLAS DEL DESIERTO Katherina Harder Sacre

KETANGEN Silo Sandra

Street Light Vlad Ikonnikov

Subuh Achmad Rezi Fahlevie

Teacher Chang's sunny day Lou Hao

Sound of summer gone PARK Young Kwang

THE EYE OF THE BREAD Khaled Farajzadeh, Othman Mohammad abdulla

The Radio Ujall Deka

Lekhani Kali Chimani

رمضان کریم Mo’az Asmar

 

* فیلم‌های مستند بلند بخش مسابقه بین‌الملل پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

بچه‌های زمین خاکی/ میکائیل دیانی

ریتم کند/ عماد حسینی

زندگی در مرز/ طالب رماوندی

سورجان/ یوسف حسن‌زاده

معجزة بُناسان/ حبیب احمدزاده

مرگ پشت دیوارهای سبز/ مهدی زمانپور کیاسری

هیچ‌کس منتظرت نیست/ محسن اسلام‌زاده

دو دو تا/ محمد جهان‌تیغ

ناهما/ مسعود میرزایی

Lida Konstantin Reieh

Mila's angels Sergei Nikiforov

Detached Vladimir Krivor

Living Water Pavel Borecky, Veronika Janatkova

 

* فیلم‌های مستند کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

زندگی به رسم پَلُم/ محمد رفیعی

تماس از بی‌نهایت/ مصطفی توکل

آب، باد، خاک، نان/ مهدی زمان‌پور کیاسری

خدا و پیچ‌گوشتی سیدرضا/ اعظم وایانی

پنج دقیقه تا مرز/ سارا طالبیان

طبیعت‌نگار/ محمد حسن ارجمندی

کامیون آبی/ هادی آفریده

پاکبازان/ جواد یقموری، مهدی امینی

GULAB GUL Yaruz Yildrim

Her Şey Yolunda Muhammet Beyasdag

Across the Himalaya Jasper Neupane, Rashmita Limbu

Aguan-Sun Behind the Horizon Kmtaj- Bjul Hasan

MONOLOGUE Selim Yildiz

One Cedar At A Time Emilio Bou Onk

Sometimes even the shore drowns Mahera Omar

 

* فیلم‌های پویانمایی بخش مسابقه بین‌الملل پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

چرا گل زرافه پژمرده شد/ کاوه کنعانی

یزدگَردی/ علی نیکوکار

آسمان دوست‌داشتنی/ فرنوش عابدی

آی دی/ فهیمه قبادی

قصه‌های کاغذی (خوش‌آمدید)/ نعیمه محمودی

چرخ زندگی/ زهرا حسینی

دشت‌های گل زرد/ الیکا مهران پور

یک چیز سیاه/ ریحانه کاوش

بزرگترین ماجرای گُلی/ الیکا مهران‌پور

مرحمت/ علی‌حسین عباس‌زاده

قاضی دانا/ امیر حسین طوسی، محمدحسین ملکیان

تاتا و سارا/ محمدحسین عابدی

گفت برقص/ آبتین یغمائیان

صلح/ سارا حنیف

فَنس/ علی زارع قنات‌نویی

زمین بازی/ فرنوش عبادی

A heatwave Salma Hamdy Ghoneim

سله الماء Taha Kids TV

Mouse House Timon Leder

De Panka Alejandro Espejo

Somber Alexis Morisson

Heart of Pearls Chan Wen Jie Damien & Others

The Pillar Of Strength Ayie Ibrahim

Nerdy Driver Josep Antoni Ribas R.

PrimerFrame Roman Mascaros

QUINO'S DREAM Santi Erligh

A Life's Work Jasper Witteman

A window means longing Maria Galaeva

Absence in quarantine Valentina Vera Ospina

Ghost Ah Gong Chee Dean Sian & Others

Sofia's Diary Monica Aguilera

Mr Purple Osama Abuzaid

Quma & the Beasts Ivan Stur, Javier Ignacio Luna Crook

///.

  • نویسنده :
  • منبع :