دو مجموعه تئاتری برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حمایت از هموطنان زلزله‌زده خوی پیشقدم شدند.

چارسو پرس: در پی وقوع زلزله در شهر خوی و قربانی و مصدوم شدن بخشی از هم‌وطنان‌مان، تماشاخانه «هامون» و «عمارت نوفل لوشاتو» به عنوان دو مجموعه نمایشی اعلام کرده‌اند که کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کنند.

بر این اساس و با توجه به شرایط جغرافیایی خوی، آنان از مردم دعوت کرده‌اند کمک‌هایی همچون لباس گرم و پتو، وسایل گرمایشی مانند بخاری برقی و وسایل بهداشتی را به محل این تماشاخانه‌ها بیاورند.

قرار است این اقلام کمکی روز شنبه، ۱۵ بهمن ماه به خوی ارسال شود.

تماشاخانه «هامون» به مدیریت هادی حجازی‌فر که خود اهل آذربایجان است و فیلم «آتابای» را در شهر خوی کار کرده، در خیابان فلسطین جنوبی، بین خیابان انقلاب و شهدای ژاندارمری قرار گرفته است.

عمارت نوفل لوشاتو هم به مدیریت داود نامور در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، تقاطع خیابان رازی، شماره ۱۸ واقع شده است.

همچنین سینا ذکایی ـ از نوازندگان شناخته شده سازهای بادی ـ از برگزاری یک دورهمی برای کمک به زلزله‌زدگان خوی خبر داده و اینکه قرار است به همین منظور در این دورهمی بنوازد.

به گفته این هنرمند، این مراسم قرار است ساعت ۹ پنجشنبه ـ ۱۳ بهمن ماه ـ در موسسه هیلاج برگزار خواهد شد.

همچنین هاشم مرادی تهیه‌کننده و کارگردان فیلم مستقل سینمایی «ایمو» با انتشار ویدیویی از قصد خود برای تقدیم بخشی از درآمد حاصل از نمایش این فیلم به مردم زلزله‌زده شهر خوی خبر داده است.

 هنرمندان تئاتری برای کمک به خوی وارد عمل شدند

پیش از این هم هنرمندان و چهره‌های ورزشی و سیاسی به هنگام وقوع زلزله در خطه آذربایجان، کرمانشاه و ... برنامه‌هایی را برای حمایت از هموطنان زلزله‌زده تدارک می‌دیدند که شاخص‌ترین آن، اقدمات گسترده آنان برای حمایت از هموطنان زلزله‌زده بم بود که سال ۸۶ اتفاق افتاد و جمع بزرگی از هنرمندان در خانه هنرمندان ایران گرد هم آمدند و کمک‌های مردمی را گردآوری کردند و در همان مقطع چهره‌ای مانند محمدرضا شجریان برای حمایت از مردمان بم و برای بازسازی این خطه، کنسرتی را برپا کرد.

در سال‌های اخیر علی دایی و صادق زیبا کلام دیگر چهره‌هایی بودند که در مواقع زلزله شماره حساب‌هایی را برای کمک به هموطنان آسیب‌دیده اعلام می‌کردند.

  • نویسنده :
  • منبع :