فیلم مستند «خانه خاموش» Silent House محصول مشترک کشورهای ایران، کانادا، فرانسه، فیلیپین و قطر برنده جایزه بزرگ جشنواره EBS کره جنوبی شد.

چارسو پرس: جایزه بزرگ جشنواره EBS کره جنوبی به فیلم «خانه خاموش» رسید.

این فیلم به کارگردانی «فرناز جورابچیان» و «محمدرضا جورابچیان» و تهیه‌کنندگی مشترک «فرناز جورابچیان»، «محمدرضا جورابچیان»، «الهه نوبخت»، «استفانی لوبرون» Stephanie Lebrun، «جوئِل مارانان» Jewel Maranan و «انجمن ملی فیلم کانادا» NFB، با تدوین «هایده صفی‌یاری» در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، در بیستمین دوره جشنواره معتبر EBS که به K-docs شهرت دارد روی پرده رفت و برگزیده این جشنواره شد.

بیستمین دوره این جشنواره معتبر از تاریخ بیست و یکم آگوست تا بیست و هفتم آگوست در کره جنوبی برگزار شد و جایزه اصلی آن به خانه خاموش رسید.

«خانه خاموش» که سرنوشت سه نسل از یک خانواده ایرانی طبقه متوسط رو به بالا را دنبال می‌کند؛ تاکنون در فستیوال‌های معتبر بسیاری در بخش «رقابتی اصلی» حضور داشته و جوایزی دریافت کرده از جمله در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام «ایدفا» IDFA در کشور هلند به نمایش درآمد و در ادامه، توانست جایزه «میترانی» MITRANI در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «فیپاداک» FIPA DOC در کشور فرانسه را تصاحب کند.

همچنین این فیلم جزو پنج فیلم برتر انتخاب تماشاگران سی امین دوره جشنواره هات داکس کانادا شد و به تازگی جایزه دن کیشوت ویژه هیات داوران انجمن فیلم IFFS را در جشنواره ملگاسو پرتغال نیز دریافت کرد.

سایر عوامل فیلم مستند 100دقیقه‌ای «خانه خاموش» که طی 6 سال ساخته شده است، عبارتند از: موسیقی: حامد ثابت، طراحی و ترکیب صداها: رامین ابوالصدق، صدای گفتار متن: فرناز و محمدرضا جورابچیان، طراحی پوستر و گرافیک: احسان برآبادی نویسنده گفتار متن: نرگس فرشی، فرناز و محمدرضا جورابچیان.