پاسخ به سوال یکی از مخاطبان صداوسیما توسط مدیر شبکه سه باعث شد انگشت اتهام بی‌مخاطبی تلویزیون به سوی اتاق ریاست بچرخد.

چارسو پرس: کمی بیش از یک ماه قبل خبر بازگشت رضا رشیدپور و محمدرضا گلزار به تلویزیون به یک بحث داغ منجر شد که محمدرضا شهبازی مجری برنامه پاورقی به این قضیه واکنش نشان داد و در طی چند توییت و یک ویدئوی اینستاگرامی به صراحت مخالفت خود را با این قضیه اعلام کرد.

 البته کیهان هم به شدت با این قضیه مخالفت کرد و بحث و جدلی در فضای مجازی بین رشیدپور و مخالفانش هم درگرفت که اتفاقا عاقبت به این نتیجه ختم شد که رشیدپور قرر نیست در تلویزیون برنامه ای داشته باشد و خود او هم از این حضور انصراف داد.

در همان زمان محمدرضا نجارزاده، مدیر گروه اجتماعی شبکه ۳ در توییتی تند در دفاع از بازگشت رشیدپور به محمدرضا شهبازی جواب داد و البته این جواب تند باعث برکناری او از سمتش شد.

حال در دو روز گذشته نجارزاده در اینستاگرامش یک بحث جدیدی را مطرح ساخته است که قابل توجه است، او در پاسخ به این پرسش که «چرا بدون اجازه سراغ بازگشت سلبریتی‌ها رفتید؟» نوشته است: ««افرادی که با تلویزیون در دوره اخیر کار کرده‌ باشند می‌دانند در برخی برنامه‌ها، حتی مهمان‌ها را هم با رئیس سازمان چک می‌کنیم و یا حتی بالاتر آیتم یا خود برنامه اگر ضبطی باشد را رئیس سازمان می‌بیند. پس فرض اینکه رئیس سازمان و… بی‌خبر بودند اساسا اشتباه است. مسئله این است که چرا اینطور قلمداد شد؟» 

در پی نوشت هم اضافه کرده است: «اینکه نوشتم دوره اخیر، چون در دوره آقای دکتر علی عسگری (رئیس سابق صداوسیما) به این شدت نبود.»

نجارزاده به عنوان یک مدیر سابق تلویزیون به صراحت اشاره کرده است که همه تصمیمات در تلویزیون با هماهنگی رئیس سازمان یعنی پیمان جبلی صورت می‌گیرد و او کاملا در جریان تمام این اتفاقات است. 

به هر روی تلویزیون و صداوسیما به دلیل این که از بیت المال پول می‌گیرد و یک سازمان یا نهاد خصوصی نیست در قبال تمام مردم مسئولیت دارد و این قضیه فقط هم مختص به یک طیف خاص در جامعه نیست بلکه باید به فکر همه مردم ایران باشد با سلایق و آرا مختلف و رنگارنگ.

این که قرار باشد تمام تلویزیون و حتی مثلا مهمانانی که به برنامه ها دعوت می‌شوند و یا برنامه‌هایی که ساخته می‌شود از فیلتر فقط یک شخص - اگرچه رئیس هم باشد - عبور کند طبیعتا نتیجه خوبی نخواهد داشت و به این نقطه‌ای می رسیم که الان هست. 

  • نویسنده :
  • منبع : عصر ایران