جایزه اصلی بهترین اثر جشنواره بین‌المللی مستند «ویزیون دو ریل» سوئیس به «چشم انداز و خشم»، محصول کشور میزبان رسید.
چارسو پرس: جشنواره فیلم مستند ویزیون دو ریل (Visions du Réel) از تاریخ ۱۲ تا ۲۱ آوریل (۲۴ فروردین تا ۲ اردیبهشت) در کشور سوئیس برگزار شد و در نهایت جایزه بزرگ ۲۲ هزار دلاری هیات داوران به فیلم «چشم‌انداز و خشم» به کارگردانی «نیکول وگل» اعطا شد.

جدیدترین فیلم این کارگردان سوئیسی که نخستین نمایش جهانی خود را در بخش رقابت بین المللی این جشنواره تجربه کرد، حول محور مهاجران در منطقه مرزی بوسنی و کرواسی می‌گذرد.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران جشنواره مستند ویزیون دوریل به مبلغ ۱۱ هزار دلار به «نلسون ماکنگو» برای مستند «قیام شبانه» رسید که درباره نیروگاهی در کنگو است که باعث خاموشی گسترده برق می‌شود و ۱۷ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می دهد، این مستند در ماه فوریه در بخش پانورامای برلیناله به نمایش درآمده بود.

جایزه بزرگ هیئت داوران بخش مسابقه «چراغ‌های سوزان» نیز به هنرمند فلسطینی کمال الجعفری برای مستند «فدائی» رسید که شامل تصاویری از فلسطین در زمان تهاجم سال ۱۹۸۲ به لبنان می‌شود.

مستند «بروناپارک» ساخته مشترک «فلیکس هرگرت» و «دومینیک زیتلو» هم جایزه ۱۶۵۰۰ دلاری هیات داوران را در بخش مسابقه ملی به دست آورد. این فیلم ساکنان ساختمانی در زوریخ را به تصویر می کشد که در حال اعتراض به حکم تخلیه خود هستند.

جشنواره بین‌المللی مستند ویزیون دو ریل (Visions du Réel) امسال میزبان۱۵۶ فیلم از ۵۰ کشور جهان شامل ۸۸ نمایش نخست جهانی در پنجاه و ششمین دوره خود بود و سه مستند «سیاره دزدیده شده من» ساخته فرحناز شریفی، «یک حرکت» از الهه اسماعیلی و «شهید» از نرگس کلهر نیز در این رویداد سینمایی معتبر عرصه مستند به نمایش گذاشته شد.

همچنین پروژه «رویاهای بلوط وحشی» به کارگردانی مرجان خسروی و تهیه‌کنندگی میلاد خسروی نیز یکی از ۲۹ پروژه انتخابی بخش جذب سرمایه پروژه‌های مستند این جشنواره بود.
فهرست کامل برندگان پنجاه و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی ویزیون دوریل سوئیس از این قرار است:

** مسابقه بین‌المللی
جایزه بزرگ هیئت داوران
 «چشم‌انداز و خشم » (سوئیس) به کارگردانی نیکول وگل
جایزه ویژه هیات داوران
«قیام شبانه» به کارگردانی نلسون ماکنگو
تقدیر ویژه
«حافظه من پر از ارواح است» (سوریه) به کارگردانی انس ظواهری و «ما داخل هستیم» (لبنان، قطر، دانمارک) به کارگردانی فرح قاسم

بخش رقابتی چراغ‌های سوزان
جایزه بزرگ هیات داوران
فدائی (فلسطین، آلمان، قطر) به کارگردانی کمال الجعفری
جایزه ویژه هیات داوران
سواران (آرژانتین-پورتغال) به کارگردانی مارتین ریتمن
تقدیر ویژه
«انقلاب، به وعده خود عمل کن» (مکزیک، اسپانیا، نروژ) به کارگردانی دورا گارسیا
جایزه فیپرشی (هیات داوران فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم)
«برای من» (بلژیک، فرانسه) به کارگردانی سمیرا المزغیباتی