فیلم مستند «حبیب‌الله» به کارگردانی عدنان زندی به جشنواره بین‌المللی مستند شفیلد راه یافت.
 چارسو پرس: مستند کوتاه «حبیب‌الله» به‌کارگردانی عدنان زندی و تهیه‌کنندگی گلناز حسینی و سینا ایوبی، محصول بَفر پروداکشن در اولین حضور جهانی خود به سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی مستند شفیلد در شهر شفیلد کشور انگلستان راه یافت.

جشنواره بین‌المللی مستند شفیلد Sheffield DocFest، در سال 1994 تاسیس و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویدادهای مستند در جهان، شناخته شده است. این رویداد معتبر در انگلستان، مورد تایید آکادمی اسکار، بفتا و آکادمی فیلم اروپاست و هر سال تعدادی از فیلم‌ها را به این جشنواره‌ها معرفی خواهد کرد. امسال، از مجموع 2700 اثر ارسالی، 109 فیلم (80 فیلم بلند و 29 فیلم کوتاه) با شرایط پریمیر بین‌المللی انتخاب و داوری شده که مستند «حبیب‌الله» در بخش اولین نمایش بین‌المللی، به عنوان تنها نماینده سینمای کوتاه مستند از ایران، موفق به راهیابی به جشنواره شده است.

مستند کوتاه «حبیب‌الله» راوی زندگی خواننده پیشکسوت فولکلور منطقه لیلاخ است که با افزایش سن با چالش جدیدی مواجه و دچار شک و تردید شده است. این مستند پیش از این در بخش مسابقه جشنواره سینما حقیقت، حضور داشته است.


عدنان زندی، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی تاتر است. او پیش از کارگردانی این مستند، تجربه ساخت چند فیلم داستانی و انیمیشن را در کارنامه داشته است. فیلم کوتاه «پروانه‌ها» و انیمیشن «جنگ و رنگ» از این کارگردان، جوایز متعددی از جمله جایزه برنز جشنواره فیلم بیروت، بهترین فیلم جشنواره غذا و آب میلان، جایزه استعداد درخشان اکادمی فیلم کردی آمستردام و جایزه بهترین فیلم جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان را در فیلمنامه و کارگردانی، برای او به ارمغان آورده است.

پخش بین المللی این‌ مستند کوتاه را مجموعه بَفر پروداکشن بر عهده دارد.

عوامل ساخت مستند «حبیب‌الله» عبارت‌اند از:
نویسنده و کارگردان: عدنان زندی، تهیه‌کننده: گلناز حسینی، سینا ایوبی، محصول بَفر پروداکشن، با زندگی حبیب‌الله زندی ،منیژه رحیمی ،محمد زندکریمی و حضور ابولقاسم کوشا ،مدیر فیلم‌برداری: پرویز رستمی، مشاور کارگردان : دکتر علی اسدی شالمایی ،دکتر خسرو سینا تدوین: توفیق امانی، صدابردار: مصعب عباسی، صداگذار: حسین قورچیان، اصلاح رنگ: فرهاد سنندجی، دستیار کارگردان: فواد لطفی، دستیار تصویر: ادیب پروین طراح پوستر : اشکان ساعدپناه و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز.
 
سی‌و‌یکمین دوره جشنواره شفیلد از 12 تا 17 ژوئن 2024 (۲۳ تا ۲۸ خرداد 1403) با حضور کارگردان فیلم در کشور انگلستان برگزار خواهد شد.