مایش «نوروزخوانی» به نویسندگی و کارگردانی «جواد انصافی» از تاریخ ۸ فروردین ماه همزمان با آغاز سالن نو در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران روی صحنه می رود.

 

پایگاه خبری تئاتر: نمایش «نوروزخوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ ۸ فروردین ماه سال جدید، هر شب راس ساعت ۲۰ در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران اجرا می شود.

این نمایش حاصل پژوهش ۵ ساله کارگردان در ارتباط با نوروز است که شامل نوروزخوانی های سراسر کشور مانند حاجی فیروز، تکم چی در آذربایجان، نوروز سلطان در مازندران، عروس گله ئی در گیلان و آتش افروز می شود. در واقع داستان این نمایش از برخورد کودکی با عمو نوروز و حاجی فیروز آغاز می شود که این دو شخصیت در قالب روایت و ترانه به سوالات کودک در ارتباط با نوروز پاسخ می دهند.

در این نمایش بازیگرانی چون جواد انصافی، امیرمحمد انصافی، امیرحسین انصافی، فروغ یزدان، محمدرضا لوانی، تینا نوروزی، فرشته اعظمی، نیلوفر سیاری و احمد آهسته ایفای نقش می کنند. همچنین حامد نصرآبادیان طراح حرکت، ساسان فرهادپور طراح صحنه، فروغ یزدان طراح لباس، امیرحسین انصافی آهنگساز، حبیبه رضایی و فروغ یزدان عروسک ساز، سمیرا انصافی منشی صحنه این نمایش هستند.

نمایش «نوروزخوانی» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی از تاریخ ۸ فروردین ماه هر شب راس ساعت ۲۰ در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران روی صحنه می رود. صفحه رسمی سایت خبری تئاتر در تلگرام

https://telegram.me/onlytheater

اخبار تئاتر:

مهدی شفیعی: با قیمت بلیط خارج از عرف مخالفم

«مسئولیت شکستن سکوت مطلق» به مولوی می‌رود

مدیران جشنواره تئاتر دانشگاهی معرفی شدند

کتاب «نامه­‌های اکبر رادی» منتشر شد

نمایشنامه "دنیا کج شده و به پهلو دراز کشیده" منتشر شد

رونمایی از دوازدهمین جلد از مجموعه‌ی تیاتر ایران در گذر زمان

«و چند داستان دیگر» پیام لاریان به ایرانشهر می‌آید

هفته پایانی نمایش های تهران

معرفی 54 طرح و نمایشنامه در مرحله اول جشنواره نمایش های آیینی و سنتی

فراخوان اجراهای سال 96 تالار مولوی منتشر می‌شود

9 اثر نمایشی فروردین ماه سال آینده در تئاتر شهر روی صحنه می روند

«شنیدن» در 4 کشور اروپایی اجرا می‌شود