موفق‌ترین فیلم سینمای کره جنوبی برای بخش فیلم بلند بین المللی اسکار معرفی شد.

پایگاه خبری تئاتر: «پارازیت» یا «انگل» به عنوان فیلم منتخب کره جنوبی برای رقابت اسکار خارجی زبان که از امسال به عنوان فیلم بلند بین‌المللی خوانده می‌شود، معرفی شد. کمدی سیاه «پارازیت» یا «انگل» ساخته بونگ جون-هو که امسال موفق به کسب نخل طلای جشنواره فیلم کن شد درباره خانواده‌ای کم درآمد است که سعی دارند راه خود را به درون خانواده‌ای ثروتمند باز کنند.

این فیلم دومین فیلم این کارگردان است که به اسکار معرفی می‌شود و پیشتر فیلم «مادر» در سال ۲۰۰۶ از سوی کمیته فیلم کره به این منظور انتخاب شده بود. «انگل» داستان یک راننده بی‌کار با بازی سانگ کانگ-هو، همسرش و فرزندان آنها را که در سن کالج هستند روایت می‌کند.

همه چیز وقتی برای این خانواده تغییر می‌کند که فرزندان به عنوان مدرس و هنر درمان در یک خانواده ثروتمند استخدام می‌شوند. این فیلم غنی و چندلایه با نگاه به مسایل اجتماعی-اقتصادی فیلمی ظریف و گیرا خوانده شده که بسیار هم قدرتمند است. این فیلم قرار است از ۱۱ اکتبر و با فرا رسیدن فصل جوایز سینمایی در آمریکا اکران شود.

کره جنوبی با وجود داشتن صنعت فیلم سینمایی قوی در داخل کشور و ستاره‌های نام‌دار چون لی چانگ-دونگ سازنده «سوختن» و پارک چان-ووک سازنده «کنیز» هرگز نتوانسته است جایزه اسکار بین‌المللی را دریافت کند یا حتی به فهرست نهایی راه یابد.

برای انتخاب فیلم این رقابت ۸ فیلم در فهرست نهایی جای داشتند که از این میان «پارازیت» انتخاب شد. یک گروه داوری مستقل به ریاست کیم یونگ-جین این فیلم را انتخاب کردند.

«پارازیت» تنها در کره جنوبی ۷۱.۳ میلیون دلار فروش کرد و اولین فیلم برنده نخل طلای کن است که در باکس آفیس کره جنوبی فروشش از ۱۰ میلیون دلار بیشتر بوده است. نود و دومین دوره جوایز اسکار ۹ فوریه ۲۰۲۰ برگزار می‌شود.