بازسازی سریال «آن گرین گیبل» که توسط نت‌فلیکس روی آنتن رفته بود با نمایش فصل سوم به پایان می‌رسد.

پایگاه خبری تئاتر: بازسازی سریال مشهور «آن از گرین‌گیبل» که به سفارش نت‌فلیکس انجام ‌شده، در سه فصل به کار خود پایان می‌دهد.

در حالی که تاریخ شروع اکران فصل سوم این سریال دیروز دوشنبه اعلام شد، نت‌فلیکس همزمان اعلام کرد که این فصل آخرین فصل این سریال خواهد بود.

فصل سوم این سریال قرار است از ۳ ژانویه ۲۰۲۰ در ۱۰ اپیزود در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد.

این سریال در شبکه سی‌بی‌سی کانادا روی آنتن می‌رود.

بازسازی سریال «آن از گرین گیبل» با عنوان «آن با یک ای» (Anne with an E) با اقتباس از رمان لوسی ماد مونتگومری که سال ۱۹۰۸ منتشر و به اثری کلاسیک بدل شد، ساخته شده است.

اولین فصل این سریال از ۱۲ ماه می ۲۰۱۷ روی آنتن رفته بود.

در این سریال نقش آن شرلی توسط امی‌بِت مک‌نالتی بازی شده است.

«آن با یک ای» یکی از چندین اقتباس‌های تلویزیونی است که از این سریال در طول چند دهه انجام شده است. یک سریال انیمیشن هم از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۲ در PBS روی آنتن رفت.

مویرا والتی-بکت سازنده سریال پیشتر گفته بود اتاق نویسندگان این سریال تمامی از نویسندگان زن تشکیل شده و با نظر آنها چند شخصیت از جمله یک شخصیت سیاه‌پوست به داستان اضافه شد.

در این رمان که داستانش در جزیره پرنس ادوارد کانادا می‌گذرد، در حالی که یک خواهر و برادر سالخورده می‌خواهند پسربچه‌ای را به فرزندخواندگی بپذیرند، با یک دختر بچه مو قرمز که نزدشان فرستاده می‌شود، روبه رو می‌شوند. در نهایت این آن شرلی ۱۳ ساله است که در طول زمان هم زندگی سرپرست‌های خود و هم دیگر مردم جزیره را تغییر می‌دهد.

قسمت یکم سریال «آن با یک ای» بیشترین نامزدی را در جوایز اسکرین کانادا را کسب کرده بود.