مسعود ردایی درباره حضور کم رنگ فیلم‌های کمدی در جشنواره فیلم فجر صحبت کرد.

پایگاه خبری تئاتر: مسعود ردایی تهیه کننده سینما درباره علت حضور کمرنگ فیلم‌های کمدی در دوره‌های مختلف جشنواره فجر نسبت به فیلم‌های اجتماعی گفت: ساختار جشنواره‌ها و نوع خواسته‌ آنها از فیلمسازان به گونه‌ای است که با چارچوب ساخت فیلم‌های کمدی سینمای ما مغایر است؛ به همین دلیل خود سازندگان تمایل فراوانی برای حضور در جشنواره فجر ندارند و برگزار کنندگان جشنواره نیز قاعدتا با این روند روی خوشی به آن‌ها نشان نمی‌دهند.

او افزود: هر سال ۲۲ فیلم برای جشنواره فجر انتخاب می‌کنیم در صورتی که شاید حدود ۱۰۰ فیلم تقاضا بدهند حالا با این فرض، فکر کنید فیلم کمدی که از قواعد غیرقابل قبول جشنواره بهره می‌برد در این تعداد قرار نگیرد و دریافت جایزه‌های آن عقب بیفتد.

این تهیه کننده سینما بیان کرد:به نظر شما با وجود اینکه بخش زیادی از فروش و استقبال مخاطب در شرایط کنونی بر دوش آثار کمدی است نباید به حضور پررنگ فیلم‌های کمدی در جشنواره توجه بیشتری شود؟

وی بیان کرد: اگر تعداد فیلم‌های کمدی ما به حدی برسد که بتوان برای آن‌ها جشنواره‌ای تدارک دید و انتخاب کرد،اتفاق خوبی است اما اینگونه نیست چراکه میزان تولید و میزان استقبال به حدی نیست که بتوان این کار را انجام داد بنابراین اگر محتوا، مسائل فنی و تکنیکی را تقویت کنند قطعا مورد استقبال هیئت انتخاب و داوران قرار خواهد گرفت.

ردایی گفت: شاید حضور در جشنواره فیلم فجر برای برخی فیلم‌های گیشه‌ای شرایطی را فراهم کند تا بتوانند یک سری موارد و کاستی‌ها را جبران کنند. حتی ما فیلمسازان خوبی داریم که فیلم‌های کمدی ساختند، اما در قیاس با دیگر آثارشان اصلا در شأن آن‌ها نیست و اصرار به انجام این کار دارند، چون فقط به فروش فکر می‌کنند.