در حالی که تنها ۵ روز از نمایش «ایرلندی» در نت‌فلیکس می‌گذرد، این فیلم را ۱۷.۱ میلیون نفر تماشا کردند.

پایگاه خبری تئاتر: «ایرلندی» فیلم جدید مارتین اسکورسیزی در ۵ روز اول نمایشش به صورت آنلاین در شبکه نت‌فلیکس ۱۷.۱ میلیون نفر تماشا کننده داشت.

در این فیلم مافیایی که با اقبال وسیع منتقدان روبرو شده است، رابرت دنیرو، آل پاچینو و جو پشی بازی کرده‌اند.

در مقایسه با این فیلم، «برد باکس» یا «جعبه پرنده» فیلمی با بازی ساندرا بولاک در اولین هفت روزی که در دسترس قرار گرفت موفق به کسب ۲۶ میلیون تماشاگر در آمریکا شده بود. این فیلم توسط نت فلیکس از ۲۱ تا ۲۷ دسامبر ۲۰۱۸ چنین مخاطبی به دست آورد.

«ایرلندی» ۲۷ نوامبر با اکران محدودی در سینماهای آمریکا کارش را شروع کرد و در سینماهای دیگر کشورها نمایش بیشتری داشت.

این فیلم از ۲۵ نوامبر تا یکم دسامبر یعنی ۵ روز نخست اکرانش توسط نت فلیکس موفق به کسب بیش از ۱۷ میلیون نفر تماشاگر آنلاین شده است. گفته شده آمار تماشاگران کامل فیلم در آمریکا ۱۳.۲ میلیون نفر بوده است. این رقم کمتر از «جعبه پرنده» با ۱۶.۹ میلیون نفر تماشاگر در همین بازه زمانی و بیشتر از «ال کامینو» دیگر فیلم نت‌فلیکس با ۸.۲ میلیون نفر تماشاگر است.

به این ترتیب آیا می‌توان گفت «ایرلندی» موفقیت بزرگی برای نت‌فلیکس بوده است؟ شاید باید منتظر ماند تا اطلاعات بیشتری درباره مخاطبان این فیلم به دست آید.

این فیلم با بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری ساخته شده و تاکنون با اقبال زیادی در فصل اهدای جوایز سینمایی روبرو شده است.

«ایرلندی» ۲ ساعت و ۲۹ دقیقه‌ای در اولین روز اکرانش ۷۵۱ هزار تماشاگر در آمریکا داشته که فیلم را به طور کامل تماشا کرده‌اند و در برگیرنده ۱۸ درصد تماشاگران یک روز نت‌فلیکس بوده است. فیلم روز جمعه بیشترین تعداد تماشاگر را جذب کرده و ۹۳۰ هزار نفر آن را تماشا کردند.

گفته شده «جعبه پرنده» در هفته اول نمایشش در سراسر دنیا ۴۵ میلیون نفر تماشاگر داشت.

برمبنای مرکز اطلاعات سینمایی نیلسن، بیشتر تماشاگران «ایرلندی» مردان مسن بوده‌اند. این اطلاعات نشان می‌دهد ۲۰ درصد تماشاگران این فیلم را مردان بین ۵۰ تا ۶۴ سال تشکیل داده‌اند.

  • نویسنده :
  • منبع :