امین حیایی بازیگر سینما معتقد است جایزه جشن انجمن منتقدان سینمای ایران از دیگر جوایز سینمایی متفاوت است و خوشحال است که سال قبل از برگزیدگان این جشن بوده است.

پایگاه خبری تئاتر: امین حیایی بازیگر سینما که در جشن دوازدهم منتقدان و نویسندگان سینمایی، به خاطر بازی در فیلم سینمایی «شعله ور» دپیلم افتخار بهترین بازیگر مرد را به دست آورد، درباره اهمیت دریافت این جایزه از جشن منتقدان گفت: واقعیت این است که جایزه منتقدان با جوایز دیگر سینمایی تفاوت دارد. من همیشه در مراسم و محافل مختلف عنوان کرده‌ام که بردن جایزه از جشن منتقدان سینمایی، ارزش و اعتبار خاصی دارد زیرا تعداد زیادی از اهل فن و متخصصان سینما با یک نگاه تخصصی و درست برترین‌ها را انتخاب می‌کنند.

وی بیان کرد: این نکته متمایزکننده جشن منتقدان از هر جشن و جشنواره دیگری است و برای من مایه مسرت و خوشحالی است که از این جشن جایزه برده‌ام.

این بازیگر در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به نگاه مستقل جشن منتقدان تاکید کرد: وقتی سال پیش به‌خاطر بازی در فیلم «شعله ور» از جشن منتقدان جایزه گرفتم و بالای سن رفتم به این نکته مهم اشاره کردم که در ردیف اولین مدعوین، نام‌های شناخته شده سینما و بزرگان این عرصه نشسته‌اند، در حالی که در جشنواره‌های دیگر، معمولا سیاسیون در ردیف اول می‌نشیند. همین نکته و اقدام جشن منتقدان در ارزش گذاری و محافظت از جایگاه اهالی باسابقه سینما برای من فوق‌العاده ارزشمند و وجه تمایز آن است.