نکته جالب توجه در قابل ایجاد بازار سیاه برای بلیت‌های سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر قیمت‌های اعلام شده از سوی فروشندگان است، قیمت سری بلیت‌های جشنواره که در سایت سینماتیکت به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسیده بود، در این سایت‌ها از مبلغ ۲۰۰ هزار تومان آغاز شده و تا ۷۰۰ هزار تومان نیز پیش می‌رود.

پایگاه خبری تئاتر: پیش فروش اینترنتی بلیت آثار سینمایی بخش سودای سیمرغ و نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ظهر دیروز آغاز شد.

پیش فروش بلیت‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر با استقبال چشمگیری روبرو شد، به نحوی که اکثریت بلیت‌های تمامی سالن‌ها در ۱۰ آغازین زمان بلیت فروشی به اتمام رسید.

استقبال از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر تا حدی بود که مسئولین دبیرخانه این رویداد هنری تصمیم بر افزایش تعداد صندلی‌ها سینما‌های مردمی از محل تخصیص بلیت ارگان‌ها و نهاد‌ها کردند، این اقدام ساعت ۱۷ روز گذشته آغاز شد و به سرعت همچون دور نخست بفروش رسید.

این استقبال در شرایطی بود که شکری آذر مدیر پیش‌فروش بلیت‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از تخصیص نزدیک به ۲۰ درصد بلیت فروشی این دوره از جشنواره از گیشه سینما‌ها خبر داد.

از سویی مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با ابراز خرسندی از استقبال مثال زدنی مردم از این رویداد سینمایی از ادامه روند بلیت فروشی سانس‌های باقی تا روز دوم بهمن ماه خبر داد.

 در این میان، اما همچون ادوار گذشته حاشیه‌ای در متن بلیت فروشی جشنواره فیلم فجر به وجود آمد و آن حاشیه چیزی نبود جز ایجاد بازار سیاه بلیت جشنواره فیلم فجر، این بازار سیاه از ظهر امروز در سایت‌های خرید اینترنتی آغاز شده است.

نکته جالب توجه در قابل ایجاد بازار سیاه برای بلیت‌های سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر قیمت‌های اعلام شده از سوی فروشندگان است، قیمت سری بلیت‌های جشنواره که در سایت سینماتیکت به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسیده بود، در این سایت‌ها از مبلغ ۲۰۰ هزار تومان آغاز شده و تا ۷۰۰ هزار تومان نیز پیش می‌رود. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که با گذشت سالیان سال همچنان روش کارآمدی در قبال عدم ایجاد بازار سیاه نه در جشنواره فیلم فجر بلکه در اکثریت رویداد‌های فرهنگی ارائه نشده است.

  • نویسنده :
  • منبع : خبرگزاری میزان